Германия с бронз от Евробаскет

Близо 13 хиляди зрители празнуваха победата над Полша

Отборът на Германия спечели бронзовите медали на Европейското първенство по баскетбол за мъже.

Пред родна публика в Берлин домакините победиха Полша с 82:69 (19:14, 17:9, 18:26, 28:20) и взеха първи медал от шампионат на Стария континент за последните 17 години след златото от турнира през 1993-а и среброто от 2005-а.

Германците изиграха силно първо полувреме и на почивката имаха аванс от 36:23. В третата част поляците подобриха изявите си в нападение и защита и успяха да намалят изоставането си на 49:54.

Седем минути преди края резултатът беше равен – 59:59. Германците обаче направиха серия от 17:7, за да поведат със 76:66 след тройка на Денис Шрьодер 2:22 минути преди сирената и до края удържаха аванса си.

За Германия силен мач изигра Денис Шрьодер, който завърши с 26 точки и 6 асистенции. Йоханес Фойгтман добави 14 точки, 9 борби и 6 асистенции.
Михал Соколовски беше най-полезен за Полша с 18 точки и 6 борби, а Якуб Гарбач вкара 12 точки.

Близо 13 хиляди зрители празнуваха победата в залата, а това е първи медал за националния отбор на Германия след оттеглянето на голямата звезда Дирк Новицки.

Финалната среща на Европейското първенство между Испания и Франция започва в 21.30 часа.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)