Волейболистите ни до 20 г. с първа победа на Европейското

Нашите се наложиха над Финландия с 3:2

Националният отбор на България по волейбол за мъже до 20 години спечели срещу Финландия с 3:2 (28:30, 25:17, 20:25, 25:23, 15:9) във втория си мач от Европейското първенство. Това стана ден, след като тимът ни отстъпи с 0:3 на Белгия.

Отборът на Мартин Стоев сам си направи мача труден, като загуби първия гейм, въпреки че водеше убедително с 18:10, а след това и с 24:19. Тимът пропусна четири поредни точки, за да спечели, а след това отстъпи драматично с 28:30.

Във втория гейм българският отбор не допусна подобен срив, като през цялото време поддържаше преднина от 7-8 точки и изравни резултата, като затвори частта при 25:17.

В третия гейм отново отстъпихме, като играча бе равностойна до 19:19, но позволихме на финландците да направят 5 поредни точки до 24, а след това поведоха с 2:1 след 25:20.

В тази тежка ситуация България успя да стигне до равенството в четвъртата част, като при 24:21 пропуснахме два шанса да затворим гейма, но успяхме при третия - 25:23.

В тайбрека инициатива бе изцяло на българския отбор, който не пропусна аванса си и се наложи с 15:9. Тимът ни направи три поредни точки от атака, в които се отличиха Александър Николов, Стоил Палеви и Венислав Антов.

За успеха на българския отбор най-резултатен беше Александър Николов с 23 точки, Венислав Антов добави 10, а Георги Татаров помогна с 9 точки.

За Финландия най-резултатен бе Лука Мартила с 29 точки.

След два изиграни мача отборът на България има 2 точки и е на пето място в групата си, като за да продължи напред трябва да се нареди сред първите 4 тима.