Неймар се прицели в рекорд на Пеле

Неймар се прицели в рекорд на Пеле

Звездата на Пари Сен Жермен мечтае и за титла с Бразилия

 Звездата на Пари Сен Жермен Неймар се е прицелил в свалянето на рекорда на Краля на футбола Пеле, който в момента е голмайстор номер 1 на бразилския национален отбор със 77 попадения. Неймар има 74 и с оглед на предстоящите срещи – приятелски, Световно първенство в Катар и Копа Америка 2023, това изглежда напълно постижимо.

След като дълги години беше постоянно преследван от травми - наранявания на глезена, на подколянното сухожилие и стъпалото, сега не е така. Все пак той пропусна тренировката в сряда заради порезна рана, но селекционерът на тима Тите гарантира, че звездата ще играе тази нощ срещу Гана и ще бъде част от ослепителното нападателно звено с Рафиня, Винисиус Жуниор и Ричарлисон.

Феновете го заобиколиха след края на тренировката на стадиона на френския клуб Льо Авър във вторник и той трябваше да остане дълго след другите от отбора за снимки и автографи. Втората проверка за "селесао" е във вторник срещу Тунис – друга възможност за Неймар да доближи Пеле. Мачът ще се играе на стадион Парк де Пренс в Париж – за последно Бразилия е играла на това съоръжение през 1992-а година, когато Неймар е бил на шест месеца.

Сега той изглежда много по-зрял от онзи футболист, който постоянно търсеше съприкосновение и постоянно се търкаляше по терена.

"Никога, никога не съм си представял моето име до това на Пеле. За всяко дете в Бразилия споменаването на Пеле е равносилно на докосването до Бог. На първо място обаче ще вкарвам голове за Бразилия. Искам да направим нещо запомнящо се на Световното първенство. Не бих коментирал Световното в Русия, но още ме боли за това какво се случи през 2014-а, коментира Неймар пред бразилските журналисти, които са с отбора във Франция.

Съперниците на Бразилия на Мондиала в Катар в група G са Сърбия, Швейцария и Камерун. Неймар е уверен, че ще увеличи резултата си от голове в тези три мача, тъй като се надява да запише името си до това на Пеле, но не само като голмайстор номер 1, а и като победител в Световното първенство.

Иранските футболисти си вадят визи за Мондиал 2016

Поне четирима футболисти от националния отбор на Иран бяха в посолството на Съединените американски щати в Анкара, за да подадат документи за визи предвид Световното първенство, което започва на 11 юни, предаде АФП. 

Хари Кейн: Англия е фаворит на Мондиал 2026

Капитанът на английския национален отбор по футбол Хари Кейн вярва, че съставът на „Трите лъва“ е по-добър от всякога и е готов да сложи край на 60-годишното си чакане за нов триумф на Световното първенство.

Замалек стана шампион на Египет по футбол за 15-и път в своята история

Замалек осигури 15-ата си титла във Висшата лига по футбол на Египет, след като победи Керамика Клеопатра с 1:0, съвземайки се от скорошното поражение във финала на Купата на африканските конфедерации след дузпи.

Неймар получи контузия

Нападателят на Сантос Неймар получи контузия на прасеца, съобщиха бразилските медии.

Антони: Тъжно е, че няма да съм на още едно Световно

Бразилецът съжали, че не е получил повиквателна за Мондиал 2026

Марсело беше много щастлив, че Неймар отива на Мондиала

Легендата на Реал Мадрид и Бразилия - Марсело, остана доволен от избора на Карло Анчелоти за Мондиал 2026 и най-вече включването на Неймар