Австралиец спечели Гран При на Япония в Moto GP

Джак Милър стартира седми на „Мотеги“, но бързо успя да стигне до челото

Джак Милър спечели Гран При на Япония в клас MotoGP от Световния шампионат по мотоциклетизъм.

Австралиецът стартира седми на „Мотеги“, но още в първите обиколки успя да стигне до челото.

Пилотът на „Дукати“ направи силен първи тур, в който се изкачи до третото място, след което последователно изпревари Брад Биндър и Хорхе Мартин в спирането на 11-я завой в съответно втората и третата обиколки.

След това Милър бе повече от убедителен и не остави шансове на конкуренцията.

На финала той завърши на цели 3.4 секунди пред бъдещия си съотборник в „КТМ“ Биндър, който в началото на последния тур успя да изпревари Мартин в битката за второто място.

Топ 5 допълниха тръгналият първи Марк Маркес и вторият пилот на „КТМ“ Мигел Оливейра.

Световният шампион Фабио Куартараро завърши състезанието на осмото място, но въпреки това французинът прибави цели 8 пункта към своя аванс в битката за титлата с Франческо Баная, след като италианецът регистрира своето пето отпадане за сезона.

До края на сезона в MotoGP остават само четири състезания, а преди тях Куартараро има преднина от 18 точки пред Баная и от 25 пред Алейш Еспаргаро.

Следващата неделя е надпреварата за Гран При на Тайланд.