България с пълен състав на ЕП по плажен тенис

България с пълен състав на ЕП по плажен тенис

До момента страната ни е била домакин на пет европейски първенства по плажен тенис

България ще участва с пълен състав от две женски и две мъжки двойки на 15-ото издание на европейското първенство по плажен тенис на oстров Крит, Гърция. 

В състезанието участват спортисти от 19 държави. Заявка са подали и деветима тенисисти от топ 10 в световната ранглиста.

България е представена при жените от двойките Диана Митева/Карина Димова и Калина Петкова/Раяна Първанова. При мъжете участници са Стефан Пенков/Пламен Фотев и Николай Лазаров/Николай Зиколов.

До момента България е била домакин на пет европейски първенства по плажен тенис.

Вавринка несигурен за Австралия

Бившият шампион от Откритото първенство на Австралия Станислас Вавринка не е сигурен дали ще получи "уайлд кард" за тазгодишното издание на първия за годината турнир от Големия шлем, което би било последното му участие в Мелбърн Парк, преди да прекрати кариерата си в края на 2026 г.

Стана ясно кога е първият мач на Гришо в Бризбейн

Григор Димитров започва новия сезон във вторник (6 януари).

Григор Димитров узна съперника си за старта в Бризбейн

Гришо ще играе срещу Пабло Кареньо-Буста в първия кръг на турнира

Австралия и САЩ избегнаха изненада на United Cup (ВИДЕО)

Отборите на Алекс Де Минор и на Тейлър Фриц покриха техните грешки

Швьонтек: Няма смисъл от сравнения с мъжкия тенис

“Женският тенис вече е извоювал своите позиции”, допълни полякинята

Шок на United Cup: Фриц допусна немислим обрат

История от Пърт, достойна за сравнението Давид да надвие Голиат…