Отказахме световно по художествена гимнастика

Отказахме световно по художествена гимнастика

Вижте подробностите тук:

Българската федерация по художествена гимнастика се отказа да организира на световното първенство за девойки през 2023 година. Причината, посочена от централата е прекалената "заетост и натовареност във връзка с участия в много международни прояви". За това решение вече е уведомена и Международната федерация по гимнастика.

"БФХГ се отказва от организирането и домакинството на световно първенство за девойки през 2023 година заради заетост и натовареност във връзка с участия в много международни прояви. БФХГ уведоми ФИГ и очаква скоро да бъде обявена кандидатурата на държавата, която желае да организира събитието", се казва в официалното съобщение поместено във Фейсбук страницата на организацията.

От 2018 година насам България беше домакин на две Световни първенства за жени в София и на европейския шампионат през миналата година във Варна. "Арена Армеец" в София прие и последното първенство на планетата от 14 до 18 септември тази година.

Италия подобри световен рекорд на Европейското първенство по плуване

Смесената щафета на Италия на 4 по 50 метра свободен стил (двама мъже и две жени) постави първия световен рекорд по време Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин.

Габриела Георгиева отпадна на полуфиналите на 100 метра гръб на Европейското по плуване

Българската състезателка даде 16-о време с 59.83 секунди

България с победа в квалификация за Европейско по бадминтон

Женският ни тим стартира с успех с 5:0

Министър  Пешев на среща с новоизбрания председател на БФЛА Георги Павлов

Двамата обсъдиха бъдещото развитие на „Царицата на спортовете“

Фондация WINBET И Община Бургас наградиха най-успешните спортисти от града

Александра Лукоянова  от яхтклуб "Черноморец“ спечели голямата награда

Диана Петкова ще плува на полуфиналите на Европейското първенство

Диана Петкова се класира за полуфиналите на 100 метра съчетано на Европейското първенство по плуване в малък басейн в Люблин, Полша.

Мицин аут от фуналите на Европейското по плуване

Петър Мицин откри българското участие с 12-о място в сериите на 400 метра свободен стил за мъже в първия ден на Европейското първенство по плуване в 25-метров басейн в полския град Люблин.

Валентина Георгиева след операцията: Сега е време за пълно възстановяване и планове за бъдещето

Двукратната европейска вицешампионка на прескок Валентина Георгиева е готова да започне реабилитация, след като претърпя втора успешна операция на коляното.

България на четвъртфинал на Европейското по бадминтон в Испания

Нашият тим постигна четвърта победа