България излиза за задължителна победа срещу Канада

Момичетата ни са с три загуби до момента - от Германия, Сърбия и САЩ

Националният отбор на България по волейбол за жени излиза срещу Канада в петия си мач от група „C“ на Световното първенство. Сблъсъкът в полския град Лодз е днес от 17:00 часa.

„Лъвиците“ ще търсят задължителен успех днес срещу Канада, ако искат да запазят шансовете си за класиране към елиминационната фаза. До този момент възпитаничките на треньора Лоренцо Мичели записаха три загуби от Германия (1:3 гейма), от европейските вицешампионки от Сърбия (2:3 гейма) и от този на олимпийските шампионки от САЩ (1:3 гейма).

Канадките пък записаха две поражения до момента – от Сърбия (0:3 гейма) и от САЩ (0:3 гейма). В четвъртък те обаче взеха първия си успех над Казахстан с 3:0 гейма.

В мачовете между двата отбора обаче България има сериозен превес срещу Канада, като води с 5 на 1 победи.

Българският отбор е на пето място в класирането до момента, а след двубоя с „кленовите листа“ ще срещне тима на Казахстан в последния си мач от груповата фаза в събота. САЩ е на първа позиция в група „С“ с пълен актив от 9 точки до момента.