Ясни са полуфиналите на „Sofia Open“(ВИДЕО)

Датчанин спря палача на Гришо в „Арена Армеец“

Датчанинът Холгер Руне допълни квотата на четиримата полуфиналисти на турнира по тенис в София. Руне, номер 5 в схемата на турнира в зала Арена Армеец, отстрани беларусина Иля Ивашка c 6:2, 5:7, 6:4.

Ивашка беше състезателят, който спря още в първия му мач българина Григор Димитров.

На полуфиналите Руне ще играе с двукратния победител Яник Синер, а Лоренцо Музети (Италия) получи за съперник швейцареца Марк-Андреа Хюзлер.

Срещата на Руне с Ивашка продължи 2 часа и 23 минути и беше решена от много малко детайли. 19-годишният датчанин, номер 31 в ранглистата на АТР, можеше да затвори срещата в два сета.

Но при последното си подаване във втората част допусна пробив. Той изоставаше с 15:40, спаси първата възможност пред Ивашка, но след това отстъпи с крайното 5:7.

В третия сет двамата си размениха по един пробив до 3:3, след което стабилизираха подаванията си. Но напористата игра на датчанина даде резултат и той пречупи съпротивата на Ивашка при 5:4 и след това реализира втория мач-пойнт.