Жалко! Андреев загуби полуфинала в Орлеан

Той не успя да се поздрави с финал от Чалънджър надпреварата

Адриан Андреев отпадна от турнира по тенис в зала в Орлеан (Франция) от сериите "Чалънджър" с награден фонд от 135 хиляди евро. Българинът загуби полуфинала с 6:7 (2), 4:6 срещу представителя на домакините Кантен Алис.

Двамата тенисисти размениха по един пробив в първата част, в която се стигна до тайбрек, спечелен със 7:2 от представителя на домакините.

Във втория гейм Алис спечели началния удар Андреев за 2:1, след което не допусна изненади при собствен сервис, приключвайки мача за 85 минути.

По-рано през седмицата Адриан Андреев елиминира поставения под номер 1 в схемата на турнира французин Корентен Муте.

Българският тенисист заработи 45 точки за световната ранглиста. Той ще направи ново рекордно класиране и ще влезе в топ 210 на световната ранглиста.