Трагедия: Стотици загинали и ранени на мач в Индонезия (ВИДЕО)

Трагедия: Стотици загинали и ранени на мач в Индонезия (ВИДЕО)

Спряха футболното първенство, над 300 души в болница

Индонезийската полиция съобщи, че най-малко 127 души са загинали и 180 са били ранени при безредици, избухнали след футболен мач в Източна Ява.

След като мачът от индонезийската Висша лига е завършил с победа на "Персебая" над "Арема", на стадиона е имало няколко сбивания между привърженици на двата отбора.

Полицията е използвала сълзотворен газ, за да разпръсне участниците в сблъсъците, но това е предизвикало паника и стотици фенове са се втурнали към изхода.

Много от тях се задушили в блъсканицата, а други са били стъпкани от тълпата. Трийсет и четири души са загинали на място.  

Заради хаоса по трибуните фенове нахлуват на терена, а някой от тях атакуват с камъни превозни средства на полицията.

Над 300 души са били откарани в близките болници, но много от тях са починали по пътя.

Двама от загиналите са полицаи, предаде Асошиейтед прес.

Ръководството на местния футбол спря първенството за седмица, за да се проведе разследване на причините и да се намерят виновните за трагедията.

<

Иран иска да играе в Мексико, а не в САЩ на Мондиала

Иран предложи да премести мачовете си от Световното първенство по футбол през това лято да не играе на територията на САЩ, а само в Мексико във връзка с войната в Близкия Изток.

Никой не може да изключи Иран от Мондиал 2026

Това написаха от националния тим на Иран по футбол

Окончателно: Дейвис пропуска мачовете на Канада срещу Исландия и Тунис

Националният oтбор на Канада по футбол получи неочакван удар по пътя на подготовката си за Световното първенство, след като стана ясно, че голямата им звезда Алфонсо Дейвис ще пропусне мачовете през март с Исландия и Тунис, съобщи селекционерът Джеси Марш

Тръмп: Иран не е добре дошъл на Световното

Президентът на САЩ промени позицията си

Финалисима ще бъде в Мадрид

Големият мач Финалисима между световния шампион Аржентина и европейският първенец Испания ще се играе на стадион “Сантиаго Бернабеу” в Мадрид, пише вестник “Marca”

Стоичков откри програма на ФИФА в Атина

Легендата на българския и световен футбол Христо Стоичков прекара няколко дни в Атина, където участва в откриването на програмата на ФИФА "Футбол за училища", създадена в партньорство с Гръцката футболна федерация, Министерството на образованието, вероизповеданията и спорта и Генералния секретариат по спорта