Камерън Нори пропуска турнира в Токио

Камерън Нори пропуска турнира в Токио

Вижте и каква е причината

Британският тенисист Камерън Нори ще пропусне турнира в Токио (Япония) заради карантината, която трябва да премине в Сеул след като се зарази с коронавирус. Настоящият номер 8 в световната ранглиста по тенис при мъжете достигна до четвъртфиналите на надпреварата в Република Корея, но бе принуден да прекрати участието си заради положителен тест за КОВИД-19.

Нори планираше по-късно да играе и на турнира в Токио от 3 до 9 октомври, но няма да успее, което е удар по надеждите му да се класира за финалния турнир на АТП в Торино, Италия през следващия месец

„За съжаление трябваше да прекратя участието си заради положителен тест за коронавирус. Нямам симптоми и се чувствам на 100 процента. Ситуацията е сложна и оценявам добронамереното отношение на домакините от Република Корея“, написа Камерън Нори в профила си в социалната мрежа Туитър.

„Надявах се да пътувам за Токио, но заради периода на карантина, няма да мога да играя там. Нямам търпение да се върна в Европа и да продължа с турнирите“, добави 27-годишният британец.

Александър Донски със загуба в Бергамо

Националът на България за Купа „Дейвис“ Александър Донски отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите „Чалънджър 100“ в Бергамо

Циципас го загази след превишена скорост в Гърция

Гръцката тенис звезда Стефанос Циципас преминава през един от най-тежките периоди в живота си

Кратанчева падна в Анталия

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лиа Каратанчева допусна поражение във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 30 хиляди долара. 

Лейтън Хюит се завърна на корта в тандем с 16-годишния си син

Носителят на два трофея от Големия шлем Лейтън Хюит се завърна в професионалния тенис почти десет години след оттеглянето си, за да играе на двойки със сина си на на турнир в Ню Саут Уелс. 

Италия нямаше проблеми с Австрия за 1/2-финал на Купа “Дейвис”

Липсата на Яник Синер и Лоренцо Музети не оказа влияние

Александър Донски отпадна на двойки в Италия

Българинът утре излиза за 1/8-финала си на сингъл

Алкарас говори за контузията си

Карлос Алкарас заяви, че не се тревожи за травмата в дясното си подколянно сухожилие, въпреки че именно тя го принуди да се оттегли от отбора на Испания за финалите на Купа „Дейвис“ и отслаби значително шансовете на тима за трофея.

Федерер в залата на славата

Роджър Федерер ще бъде въведен в залата на славата на тениса на церемония, насрочена за август 2026 година в Нюпорт, Роуд Айлънд, съобщиха организаторите на събитието.

Тенисът вярва във формата на купа "Дейвис"

Международната федерация по тенис вярва, че настоящият формат за Купа „Дейвис“ има силна подкрепа, въпреки нарастващите призиви от топ звезди събитието да се върне напълно към корените си, заяви пред Ройтерс новият главен изпълнителен директор Рос Хъчинс.