Националите до 15 години с успех над Словакия

Вижте подробностите от този мач тук:

Юношеският национален отбор на България до 15 години постигна нова впечатляваща победа над връстниците си от Словакия с 4:2 като гост в контролен мач. Преди 2 дни момчетата на селекционера Калоян Георгиев записаха успех с 3:1 над същия съперник, съобщи сайтът на Българския футболен съюз.

Подобно на първия двубой, България взе инициативата през първата част и притисна домакините в наказателното им поле. Най-напред Калоян Божков уцели напречната греда, а след това само в рамките на 4 минути „лъвчетата“ реализираха три безответни попадения - дело на Кристиян Горянов, Кристиян Михайлов и Георги Стефчов. До почивката Словакия успя да върне един гол, а многобройните промени на полувремето в нашия състав донякъде разстроиха действията ни и позволиха на домакините да се разпишат още веднъж в 52-рата минута. Все пак България успя да съхрани преднината си до края на двубоя и дори да затвърди успеха си в последната минута чрез попадение на Марто Бойчев.

Съставът на България: Георги Кузов, Никола Ставрев, Мартин Портарски (41 – Радослав Караманов), Кристиян Гиздев (48 – Симеон Турлаков), Максимилиан Лазаров (41 – Николай Любомиров), Калоян Божков (48 – Димитър Челебиев), Георги Стефчов (41 – Валентино Върбанов), Стивън Жерард (48 – Никола Кръстев), Радостин Стоилов (41 – Мартин Пейчев), 10. Кристиян Горянов (48 – Марто Бойчев), Кристиян Михайлов (41 – Даниел Димов).