Левандовски спаси Барселона на "Камп Ноу"(ВИДЕО)

Интер повежда на два пъти в резултата в дербито

Барселона и Интер направиха незабравимо шоу на "Камп Ноу" в ключов мач от Група „С“ на Шампионската лига, завършил 3:3. След тази спираща дъха гладиаторска битка на терена, която мина през много обрати, екшън и драма, "нерадзурите" остават втори в групата със 7 точки, докато каталунците са точно след тях с 4 точки в актива си.

Усман Дембеле даде аванс да каталунците в 40-ата минута след подаване на Сержи Роберто. Пет минути след началото на второто полувреме Николо Барела изравни, след като получи страхотен пас от Алесандро Бастони и с хубав шут от ждроп преодоля Марк-Андре Тер Стеген. В 63-ата минута "змията" направи пълен обрат, след като Чалханооглу ознаменува силния си мач с асистенция към Лаутаро Мартинес. Осем Минути преди края на редовното време на "Камп Ноу" отново се възцари равенството, след като Роберт Левандовски първо стреля с глава, а при добавката се разписа с левия крак. В 89-ата минута екстазът на Барса бе попарен, след като Лаутаро асистира на резервата Робин Гозенс, който вкара трети гол за Интер. Роберт Левандовски обаче показа какъв лидер е и в 92-ата минута засече центриране на Ерик Гарсия, успявайки да се разпише с глава - 3:3. До края на мача треньорът на Интер Симоне Индзаги си изкара червен картон, но промяна в резултата нямаше и така Роберт Левандовски спаси тима на Шави от второ поредно отпадане в групите на Шампионска лига.

Мачът започна спокойно, като първото по-сериозно положение дойде в 9-ата минута. Тогава Роберт Левандовски стреля с глава след центриране от ъглов удар. Андре Онана не бе позициониран добре, но Хенрих Мхитарян изчисти топката от голлинията.

Атаките на каталунците дадоха резултат чак в 40-ата минута, когато Рафиня се пребори за една топка на ъгловото флагче и пусна топката към Сержи Роберто. Той бе в наказателното поле и пусна пас по земята към центъра на вратарското поле, където Усман Дембеле изпревари защитниците на Интер и с удар от 3 метра не остави шанс на Онана - 1:0 за Барселона!

Това попадение даде импулс на хората на Шави, които продължиха да атакуват, като удар на Гави бе блокиран. Натискът на домакините продължи, но до почивката те не успяха да вкарат нов гол и така се оттеглиха на полувреме с гол аванс.

Противно на очакванията, Интер успя да изравни. Това се случи в 50-ата минута, когато Алесандро Бастони центрира от дълбочина отляво. В наказателното поле Жерар Пике беше неореиентиран и спря, мислейки, че Николо Барела е в засада. Италианският халф обаче бе в чиста позиция, надбяга Гави, овладя на гърди топката и с удар от ждроп прати топката в мрежата.

След 56 минути игра Интер стигна до ъглов удар, след който топката бе изчистена вляво от наказателното поле на Барса, където бе Чалханооглу, чийто удар бе много силен, но германският страж на "блаугранас" парира, а секунди по-късно спаси и удар на Дензъл Дъмфрис и рикошет на Пике.

Три минути след изтичането на час игра Хакан Чалханооглу нахлу в половината на Барса и с дълго диагонално центриране намери Лаутаро Мартинес. Той финтира Ерик Гарсия и с удар от 14-15 метра прати топката в дясната част на вратата на Тер Стеген, като след рикошет в гредата, топката влетя в мрежата.

В 72-ата минута Барса стартира контараатака, при която Дембеле успя да пробие до границата на наказателното поле, където падна, но продължи топката към Левандовски, чийто удар бе спасен от вратаря на Интер.

Десет минути по-късно Милан Шкриняр сгреши и топката стигна до Ансу Фати, който върна топката към Алекс Балде, чието центриране намери Левандовски. Той стреля с глава, но топката рикошира в Бастони. За радост на поляка, топката се върна до него и този път той стреля неспасяемо, хвърляйки в екстаз феновете на Барса, изпълнили "Камп Ноу".
Интер отговори бързо на предизвикателството. В 89-ата минута Лаутаро получи топката на дясното крило и центрира ниско към отсрещния край на наказателното поле. Там Робин Гозенс бе изпуснат и с добре насочен шут отново даде аванс на своя тим.
Драмата не спираше да се покачва на "Камп Ноу". Във втората минута на добавеното време Ерик Гарсия центрира от пряк свободен удар. В наказателното поле Левандовски се извиси и с глава прати топката в мрежата - 3:3.

Барселона – Интер 3:3
1:0 Усман Дембеле (40'), 1:1 Николо Барела (50'), 1:2 Лаутаро Мартинес (63'), 2:2 Роберт Левандовски (82'), 2:3 Робин Гозенс (89'), 3:3 Роберт Левандовски (92')
Червен картон: Симоне Индзаги (97')
Стартови състави:
Барселона: 1. Марк-Андре Тер Стеген, 3. Жерар Пике, 5. Серхио Бускетс (к), 7. Усман Дембеле, 8. Педри, 9. Роберт Левандовски, 17. Маркос Алонсо, 20. Сержи Роберто, 22. Рафиня, 24. Ерик Гарсия, 30. Гави
Резерви: 26. Иняки Пеня, 36. Арнау Тенас, 10. Ансу Фати, 11. Феран Торес, 18. Жорди Алба, 19. Франк Кесие, 21. Френки де Йонг, 28. Алехандро Балде, 29. Марк Касадо, 32. Пабло Торе
Треньор: Шави
Интер: 24. Андре Онана, 2. Дензъл Дъмфрис, 6. Стефан де Фрай, 9. Един Джеко, 10. Лаутаро Мартинес, 20. Хакан Чалханооглу, 22. Хенрих Мхитарян, 23. Николо Барела, 32. Федерико Димарко, 37. Милан Шкриняр (к), 95. Алесандро Бастони
Резерви: 1. Самир Ханданович, 40. Николаос Ботис, 5. Роберто Галиардини, 8. Робенс Гозенс, 12. Раул Виланова, 14. Кристиян Аслани, 15. Франческо Ачерби, 33. Данило Дамброзио, 36. Матео Дармиан, 42. Денис Куратоло, 45. Валентин Карбони, 50. Александър Станкович
Треньор: Симоне Индзаги
Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)

Ювентус спечели Купата на Италия след "специалитета" на Алегри (ВИДЕО)

Традиционната победа с 1:0 короняса торинци срещу Аталанта

Юнайтед надви Нюкасъл и още вярва в Европа (ВИДЕО)

"Червените дяволи" победиха с 3:2 на "Олд Трафорд"

Челси е на точка от Европа след 2:1 над Брайтън (ВИДЕО)

Лондончани са напът да спасят сезона си с място в Лигата на конференциите

Кадис още вярва в спасението след успех над Севиля (ВИДЕО)

Гуардиола вкара единствения гол на "Рамон Санчес Писхуан"

Десподов и ПАОК докосват титлата в Гърция (ВИДЕО)

Директор на Интер потвърди два трансфера

Дарио Бачин разкри, че Мехди Тареми и Пьотр Желински ще облекат екипа на новия шампион на Италия