Във Варна: Арда спря Черно море за топ 3 (ВИДЕО)

Автогол доведе до хикс на "Тича"

Черно море и Арда (Кърджали) не се победиха за първи път от 2019 година насам.

Тогава, както и сега, срещата помежду им приключи при резултат 1:1.

Сега тя бе от 14-ия кръг на футболната ни efbet Лига и също като тогава се игра на стадион „Тича“.

Двубоят започна равностойно, с удари към двете врати предимно от дистанция, а първата реална голова опасност дойде в 23-ата минута.

Тогава Закария Беншаа получи пред наказателното поле, влезе в него и стреля, но нацели гредата.

Пет минути по-късно обаче алжирецът откри резултата, след като получи от Виктор Попов и бе оставен непокрит в пеналта.

В 32-ата минута Мимито сгреши и даде шанс на Арда да изравни, но шутът на Светослав Ковачев мина покрай вратата.

След още 5 минути голмайсторът Беншаа пропусна отличен шанс за второ попадение, тъй като избра да финтира вратаря и не успя.

Малко преди почивката Кета обаче успя да го стори с Алекс Петков и проби отляво, ала стражът на гостите го спря.

Така Черно море се оттегли на почивка с гол аванс, но го загуби малко след изтичането на първия игрови час. В 61-та минута Ковачев изведе Джуниет Али и той подаде към резервата Жозе Жуниор, чийто слаб удар рикошира във Виктор Попов и спря в мрежата – 1:1.

След това домакините овладяха инициативата, но контраатаките на гостите изглеждаха по-опасни. В 80-ата минута Тонислав Йорданов можеше да направи обрата пълен, но се засуети, а малко преди края Коконов подаде на Ковачев, ала той стреля покрай гредата.

Така двата отбора взеха по точка и Черно море вече има 24, заемайки 5-ото място във временното класиране, докато Арда е с 22 на 9-ата позиция.

Черно море – Арда 1:1
1:0 Закария Бенша (28)
1:1 Виктор Попов (61, авт.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (к), 10. Велислав Василев, 20. Мади Кета, 11. Алекс Фернандес, 88. Мимито Биаи, 31. Закария Бенша;

Треньор: Илиан Илиев;

АРДА: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 3. Умар Сако, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н'диайе, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (к);

Треньор: Александър Тунчев.

Черно море се прицели в Пламен Илиев?

Иван Дюлгеров най-вероятно напуска след края на сезона и "моряците" се оглеждат за заместник

ЦСКА ще удари за втори път Левски в дербито

НКП обяви, че ще има шествие преди дербито с ЦСКА

Двубоят на "Васил Левски" е от 16:15ч. в събота

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"