Ринс спечели ГП на Австралия в Мото GP

Баняя е новият лидер в генералното класиране два кръга преди края на сезона

Алекс Ринс (Испания) със "Сузуки" триумфира в състезанието за Голямата награда на  Австралия в клас Мото GP на Световния шампионат по мотоциклетизъм.

Ринс беше най-бърз на пистата във Филип Айлънд и постигна първа победа за сезона и четвърта в кариерата си с време 40:50.654 минути.

Втори на 186 хилядни от секунди финишира друг испанец Марк Маркес с "Хонда", а трети на 224 хилядни остана италианецът Франческо Баняя с "Дукати".

Световният шампион Фабио Куартараро (Франция) отпадна след грешка на мократа писта в 11-ата от 27 обиколки.

Така Куартараро остана с 219 точки в генералното класиране и два кръга преди края на сезона отстъпи лидерската позиция  на Баняя, който вече има 233 точки.

Третата позиция заема завършилият девети днес Алейш Еспаргаро (Испания) с "Асприая" с 206 точки.