Райо Валекано измъкна точка в Мадрид (ВИДЕО)

След това реми Атлетико събра 20 точки и излезе на третото място в класирането

Отборите на Атлетико Мадрид и Райо Валекано не успяха да се победят в сблъсъка помежду си от 10-ия кръг на Ла Лига. Срещата завърши при резултат 1:1, като домакините поведоха с гол на Алваро Мората в 20-ата минута, но гостите се добраха до равенството с попадение от дузпа на Радамел Фалкао в 92-рата минута.
Срещата започна добре за Атлетико, който взе преднина още в 20-ата минута. Антоан Гризман отне на дясното крило, центрира по земя към Мората, който от движение отбеляза за 1:0.
"Дюшекчиите" имаха игромо преимущество до края на полувремето, но така и не успяха да удвоят преднината си.
През втората част Райо заигра доста по-добре и започна да притеснява вратаря на съперника Иво Гърбич. Първо Серхио Камейо си изработи добра възможност, преминавайки през няколко играчи на съперника, но ударът му бе покрай вратата. След това и Фалкао бе извадан на добра позиция, ударът му бе блокиран, но след рикошет в Хосе Мария Хименес топката пое към вратата и само добрата намеса на защитника пред голлинията попречи да се стигне до изравнителен гол.
След това и Атлетико имаше своите шансове, като в 80-ата минута удар на Гризман мина покрай вратата, а минута по-късно французинът отбеляза, но голът не бе зачетен заради засада. Матеус Куня също се озова на чудесна позиция в наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря.
Така се стигна до 89-ата минута, когато след изстрел с глава на играч на Райо топката се отби от ръката на Хименес и след разглеждане с ВАР съдията посочи бялата точка. Фалкао изпълни безпощадно наказателния удар и оформи крайното 1:1.
След това реми Атлетико събра 20 точки и излезе на 3-тото място в класирането. Райо път е с 12 точки на 10-ата позиция.