Кремонезе без победа в Серия "А" след 15 кръга (ВИДЕО)

Емполи с важен успех в битката за оцеляване в Италия

Емполи спечели с 2:0 домакинството си на Кремонезе от 15-ия кръг на Серия "А". Възпитаниците на Паоло Дзанети взеха важни три точки срещу пряк конкурент в битката за оцеляване в елита. Освен това така оставиха съперника си без победа от началото на сезона.
Домакините на "Карло Кастелани" откриха резултата в 47-ата минута. Неориентирани действия на защитниците на гостите пред наказателното поле позволиха на Николо Камбиаги да отнеме, да напредне и да вкара за 1:0.
В 88-ата минута Емполи подпечата успеха си с втори гол. "Сините" организираха контраатака, удар на Камбиаги бе блокиран, топката отскочи пред вратата, където Фабиано Паризи спечели двубоя във въздуха и с глава отбеляза за 2:0.
Така Емполи събра актив от 17 точки и излезе временно на 12-ата позиция в класирането. Кремонезе остава на 18-ото място с едва 7 спечелени точки до момента.

В Англия: Време е за кулминацията

След 282 дни на драма във Висшата лига

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)