Байерн Мюнхен нямаше проблеми с Шалке преди паузата (ВИДЕО)

Баварците остават на върха с шест точки преднина

Байерн взе очаквана победа при гостуването на Шалке в мач от 15-тия кръг на Бундеслигата. Баварците спечелиха лека поведа с 2:0 и продължават да държат 6 точки разлика пред Лайпциг.

Ситуацията с отбора от Гелзенкирхен продължава да е изключително притеснителна. „Кралскосините“ се намират на последната 18-та позиция с едва 9 точки от началото на сезона.

Байерн реализира две попадения в двете полувремена. Първо се разписа Серж Гнабри, а след това и Чупо-Мотинг. Гостите владяха топката в 66% от времето и създадоха цели 20 голови положения и отправиха 20 удара, от които едва 5 попадната в очертанията на вратата.

В 33-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг спечели пространство в наказателното поле и засече топката, след ъглов удар, но стражът на домакините се справи.

Все пак в 38-ата минута голът бе факт. Джамал Мусиала започна добра атака на Байерн, в която центрира към Серж Гнабри, който преодоля Александър Шволов и отбеляза за 0:1. Малко след началото на втората част резултатът стана 0:2. Джамал Мусиала подаде към Чупо-Мотинг, който завърши атаката по най-добрия начин и вкара втория гол в мача.

Домакините можеха да върнат едно попадение в 55-ата минута. Тогава Симон Тероде стигна до отбита топка в наказателното поле и стреля по земя, но Нойер спаси. В 67-ата минута Мусиала вкара топката в мрежата за трети път, но голът не бе зачетен заради засада.

В 71-ата минута Гнабри имаше възможност да отбележи ново попадение, но Шволов спаси. След още 7 минути игра Мусиала се оказа непокрит в наказателното поле, стрела, но стражът на Шалке отново се справи.

Йодегор: Трябва да сме още по-гладни, за да спечелим всичко

Капитанът на Арсенал няма търпение за новия сезон

Интер взе точката от Лацио в последната минута

"Нерадзурите" спасиха празника за получаването на Скудетото

Aртета: Всичко се случи, защото феновете започнаха да вярват

"Трябва да бъдем по-добри и да печелим", заяви мениджърът на Арсенал

Клоп спусна завесата си в Ливърпул с 2:0 над Уулвс (ВИДЕО)

Германецът си взе "сбогом" с Анфийлд по подобаващ начин

Аталанта със сигурност ще откупи Де Кетеларе

Белгиецът игра под наем от Милан през този сезон

Бесният Алегри ще съди Ювентус?

Специалистът беше уволнен два кръга преди края на сезона в Серия А

Огромна драма: Удинезе запази шансове за спасение с дузпа в 104-та минута (ВИДЕО)