Везенков и Олимпиакос продължават победния си ход в Гърция

Отборът на българина със седма поредна победа

Българинът Александър Везенков и гръцкият му тим Олимпиакос постигнаха седма поредна победа в местното баскетболно първенство и остават лидери във временното класиране. Олимпиакос надигра Промитеас със 100:72 (39:20, 18:17, 30:11, 13:24) като гост в Патра в седмия кръг на шампионата. Поражението бе трето за Промитеас от пет изиграни мача.

Везенков отново бе на ниво за гранда от Пирея. Българският национал допринесе за победата с 22 точки, 3 борби, 5 асистенции и 2 откраднати за 35 минути на терена. Той реализира 4 тройки, пропусна само една от десетте си стрелби от игра и не направи нито една грешка.

Баскетболистите на Олимпиакос отбелязаха общо 17 тройки от 30 опита, доминираха срещу домакините и не изпуснаха водачеството в нито един момент от двубоя. На почивката гостите водеха с 57:37, след трета част резултатът бе 87:48, а най-голямата разлика достигна 41 точки.

Шакил МакКисик също отбеляза 22 точки, от които 6 тройки за Олимпиакос. Участие в мача за гостите не взе Костас Слукас. С 11 точки за Промитеас се отчете Йоргос Танулис.

За Олимпиакос предстои гостуване на турския Анадолу Ефес в Истанбул на 1 декември в среща от 11-ия кръг на Евролигата, а след това на 5 декември в Гърция предстои и голямото дерби Олимпиакос – Панатинайкос от местния шампионат.