Англия съсипа Уелс с 3:0 (ВИДЕО)

Маркъс Рашфорд с два гола в последната среща за тима от груповата фаза

Отборът на Англия победи с 3:0 състава на Уелс и на стадион „Ахмад бин Али“ в Ал Раян. Британският двубой прати англичаните напред в турнира, докато футболистите на Уелс се прибират от световното, завършили на последното място в група B в Катар.

Срещата започна с натиск на Англия. В 9-ата минута Хари Кейн изведе Маркъс Рашфорд очи в очи срещу Дани Уорд. Нападателят на Манчестър Юнайтед се опита да пусне топката покрай уелския страж, но Уорд внимаваше и отрази.

"Трите лъва" продължиха да държат инициативата в следващите минути от двубоя, но до по-опасно положение пред някоя от двете врати така и не се стигна.

След многоходова контраатака на Англия Джуд Белингам комбинира на двойно подаване с Хари Кейн в 38-ата минута, след което отклони за Фил Фодън, който стреля с левия си крак от границита на наказателното поле, но не успя да намери очертанията на вратата.

Кайл Уокър центрира в наказателното поле в 39-ата минута, там на втора греда Маркъс Рашфорд стреля на странична ножица. Топката обаче премина над напречната греда на вратата, пазена от Дани Уорд.

В добавеното време на първото полувреме Фил Фодън центрира от ъглов удар на втора греда. Там Джон Стоунс отправи изстрел с глава, след като надигра Итън Ампаду във въздуха, но Дани Уорд отрази.

Джо Алън шутира от границата на наказателното поле на Англия в петата минута на добавеното време, но топката прелетя над напречната греда.

Главният рефер на двубоя Славко Винчич отсъди пряк свободен удар в полза на Англия заради нарушение срещу Фил Фодън. Маркъс Рашфорд се нае изпълнението и стреля директно към горния десен ъгъл, за да отбележи брилянтен гол, с който "трите лъва" поведоха в  резултата. Секунди след това Англия вкара и втори гол. Хари Кейн успя да промуши топката към Фил Фодън след разбъркване в наказателното поле и последният нямаше нужда от втора покана, за да забоде топката в левия ъгъл 0:2. В 66-ата минута Маркъс Рашфорд се разписа за втори път, след като финтира защитник на Уелс в наказателното поле и стреля между краката на Дани Уорд за 0:3.

Уелс - Англия 0:3

0:1 Рашфорд 50, 0:2 Фодън 50, 0:3 Рашфорд 66
Състави:

Уелс: 12. Дани Уорд – 4. Бен Дейвис, 6. Джо Родън, 5. Крис Мефъм, 15. Итън Ампаду,  3. Неко Уилиямс – 7. Джо Алън, 10. Аарън Рамзи – 20. Даниел Джеймс, 13. Кийфър Мур, 11. Гарет Бейл (К)

Резерви: 21. Адам Дейвис, 2. Крис Гънтър, 8. Хари Уилсън, 9. Бренън Джонсън, 14. Конър Робъртс, 16. Джо Моръл, 17. Том Локиър, 18. Джонатан Уилямс, 19. Марк Харис, 22. Сорба Томас, 23. Дилън Левит, 24. Бен Кабано, 25. Рубин Колуил, 26. Матю Смит

Селекционер: Роб Пейдж

Англия: 1. Джордан Пикфорд – 2. Кайл Уокър, 6. Хари Магуайър, 5. Джон Стоунс, 3. Люк Шоу – 4. Деклан Райс, 8. Джордан Хендерсън, 22. Джуд Белингам – 20. Фил Фодън, 9. Хари Кейн (К), 11. Маркъс Рашфорд

Резерви: 13. Ник Поуп, 23. Аарън Рамсдейл, 7. Джак Грийлиш, 10. Рахийм Стърлинг, 12. Киърън Трипиър, 14. Калвин Филипс, 15. Ерик Дайър, 16. Конър Коуди, 17. Букайо Сака, 18. Трент Александър-Арнолд, 19. Мейсън Маунт, 24. Калъм Уилсън, 25. Джеймс Мадисън, 26. Конър Галахър

Селекционер: Гарет Саутгейт