Монтана със загуба в Адриатическата лига (ВИДЕО)

Българките отстъпиха с 4 точки при визитата си на ЖКК Загреб

Отборът на Монтана 2003 отстъпи пред ЖКК Загреб с 57:61 (13:8, 16:17, 12:18, 16:18) като гост в Хърватия в среща от група „А“ от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

След две поредни победи в надпреварата българският вицешампион допусна втора загуба, а има на сметката си и пет победи. Хърватският тим постигна четвърта победа и продължава с актив 4-4.

Баскетболистките на Монтана 2003 изиграха добро първо полувреме, но след почивката отстъпиха инициативата и загубиха борбата под коша. Воденият от старши треньора Николай Господинов тим поведе с 13:8 след 10 минути игра, а на почивката резултатът бе 29:25.

Домакините стартираха второто полувреме с 9 безответни точки и обърнаха до 34:29 в своя полза. Последва серия от 10:0 за Монтана 2003 до 39:34, но в оставащите 6 минути от третата част българският тим отбеляза само 2 точки и преди последната четвърт изоставаше с 41:43.

ЖКК Загреб не изпусна водачеството до края на мача и се поздрави с победата.

Моник Рийд бе най-полезна за Монтана 2003 с 23 точки, 11 борби и 3 асистенции. Габриела Николова се включи с 16 точки, 2 борби и 3 асистенции, а Алекса Харт завърши с 9точки и 7 борби.

За домакините от ЖКК Загреб най-резултатна беше Виктория Чурич с 16 точки и 7 борби.

В следващата си среща от Адриатическата лига отборът на Монтана 2003 ще приеме черногорския Будучност на 7 декември в зала „Младост“.