ЦСКА спря серията от загуби в НБЛ (ВИДЕО)

"Червените" надвиха с 80:63 Черноморец

Отборът на ЦСКА победи Черноморец с 80:63 (18:17, 15:18, 19:9, 28:19) като домакин в София в мач от осмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. С успеха „червените“ спряха серията си от три поредни поражения и записаха трета победа от седем изиграни двубоя. За Черноморец загубата бе втора поредна и общо пета от осем мача в НБЛ.

Двата състава изиграха оспорвано първо полувреме. Домакините водеха с 18:17 след първата част, а до почивката баскетболистите на Черноморец обърнаха до 35:33 в своя полза. Последва по-силна трета четвърт за ЦСКА. „Червените“ изравниха в средата на частта при 42:42 и натрупаха аванс от 8 точки – 52:44 преди заключителните 10 минути. До края домакините контролираха двубоя и не позволиха на бургазлии да застрашат водачеството им.

Зейн Ноулс бе най-полезен за победата с 18 точки и 7 борби. По 15 точки отбелязаха Алекс Симеонов и Дерил Оуенс. Симеонов оформи дабъл-дабъл, добавяйки 12 борби.

За Черноморец Георги Боянов завърши с 19 точки и 12 борби, а Кинг Революшън се включи с 12 точки и 7 борби.

В следващия девети кръг от НБЛ ЦСКА ще гостува на отбора на Ямбол на 8 декември, а Черноморец вече изигра мача си срещу Черно море Тича.