3. ОБЗОР: Бетис и Билбао мачкат за Купата на краля (ВИДЕО)

ОБЗОР: Бетис и Билбао мачкат за Купата на краля (ВИДЕО)

Ясни са всички осминафиналисти в турнира

Атлетик (Билбао), Бетис и Осасуна взеха последните три вакантни квоти за осминафиналите на турнира за Купата на краля в Испания.

Баските разбиха с 6:1 като гости третодивизионния Елденсе, а Бетис победи с 4:1 също далеч от дома четвъртодивизионния Ибиса Питиусас.

Домакините поведоха с гол на Пепе Бернал в 26-ата минута, но първодивизионният Бетис обърна с четири попадения, дело на Уилиан Жозе в 54-ата и  81-ата минути, Едгар Гонсалес в 58-ата и Набил Фекир в третата минута на добавеното време на срещата.

Деветият в Ла Лига тим на Осасуна трябваше да мине през продължения, за да отстрани третодивизионния Химнастик Тарагона с 2:1 като гост в друг мач от третия кръг на турнира.

Кике Гарсия откри за гостите в 16-ата минута, а в 78-ата Пабло Фернандес изравни за 1:1. Победното попадение бе автогол на Ерик Монтес в 112-ата минута на двубоя.

Домакините от Химнастик Тарагона останаха с човек по-малко в 84-ата минута заради червения картон на Пабло Фернандес, а в 119-ата Пабло Ибанес от Осасуна също трябваше да напусне играта заради червен картон.

Жребият за осминафиналите на турнира за Купата на Краля в Испания ще бъде теглен в събота.

Ето и всички осминафиналисти: Атлетик (Билбао), Бетис, Осасуна, Алавес, Барселона, Атлетико (Мадрид), Майорка, Реал (Сосиедад), Севиля, Леванте, Спортинг (Хихон), Сеута, Реал (Мадрид), Виляреал, Валенсия, Еспаньол.