Надал аут за два месеца

Надал аут за два месеца

Ето и причината

Световният номер две Рафаел Надал ще бъде извън кортове между шест и осем седмици заради контузията на бедрото, която получи по време на загубата си във втория кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, съобщиха от екипа на испанеца.

Защитата на титлата на Надал завърши горчиво в сряда, след като той отстъпи с 4:6, 4:6, 5:7 от Макензи Макдоналд.

36-годишният тенисист премина ядрено-магнитен резонанс на левия си крак в Мелбърн, което показа травма на бедрото.

"Той ще почива през следващите дни, след като се върне в Испания и ще започне физиотерапия. Нормалното очаквано време за пълно възстановяване е между шест и осем седмици", се казва в изявление на екипа му, цитирано от Ройтерс.

22-кратният шампион от Големия шлем пристигна в Мелбърн след серия от контузии, които го извадиха от корта през по-голямата част от миналия сезон след "Уимбълдън".

Шест до осем седмици възстановяване би позволило на Надал да се завърне много преди сезона на клей и подготовката за защитата на титлата му от Откритото първенство на Франция в края на май и началото на юни.

Юлия Стаматова с полуфинал в Турция

Българката с успешно представяне на двойки

Адриан Андреев и Диан Недев с победи в Турция

Двамата продължават към втори кръг в Анталия

Без промяна в ранглистата за Григор Димитров

Българинът остава на 44-а позиция

Кирьос: Ако бях играл с Надал на финала, щях да спечеля

Австралиецът обаче загуби битката за титлата на Уимбълдън от Новак Джокович през 2022 година

Юлия Стаматова загуби на полуфинал в Анталия

Българката допусна обрат

Григор Димитров започва новия сезон в Бризбейн

Той е двукратен шампион в турнира

Рускиня става австрийка, за да играе тенис

Анастасия Потапова, родена в руския град Саратов, ще се състезава за Австрия през следващия сезон на професионалния тенис тур за жени, съобщава агенция Ройтерс.

Диа Евтимова загуби във втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Дейтона Бийч

Българката отстъпи пред поставената под номер 4 в схемата Франческа Пейс

Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл в Турция

Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.