Барса на четвъртфинал след 5:0 (ВИДЕО)

Каталунците разбиха третодивизионен отбор и продължават за Купата

Барселона се класира с лекота за четвъртфиналите на турнира за Купата на краля.

След като предни дни каталунците спечелиха Суперкупата на Испания и то с успех над големия съперник Реал (Мадрид) във финала, сега момчетата на Шави разбиха като гости третодивизионния Суета с 5:0.

В състава логично имаше доста промени и само нападателят Роберт Левандовски започна като титуляр спрямо споменатия вече мач с Белия балет.

Въпреки това каталунците не оставиха съмнение в това кой е по-добрият отбор и се наложиха с 2 попадения на поляка и по едно на Рафиня, Ансу Фати и Франк Кесие.

Мачът с последния в класирането на Трета испанска дивизия тим започна спокойно, но след 30-ата минута Барса овладя инициативата и започна да създава положения.

Първото дойде в 13-ата, когато Рафиня стреля неточно, макар в 30-ата Сеута да имаше най-чистата си възможност, но Родриго пропусна от непосредствена близост.

Това се оказа решаващо, защото в 41-ата Барселона откри резултата. Рафиня стреля добре от дистанция направи безпомощен вратаря на домакините - 0:1. При този резултат и двата отбора се оттеглиха за почивка.

По време на паузата Шави пусна в игра Гави и това веднага даде резултат. Пет минути след подновяването на играта Франк Кесие отне топката от противник, подаде успоредно на вратата на Сеута и Левандовски с отмерен удар с десния крак направи резултата 0:2. С този си гол полякът откри сметката си в турнира за Купата на краля и вече се е разписвал в 19 от 20-е турнира, в които е участвал. В следващите няколко минути се откриха няколко добри положения за Барселона, като първо Франк Кесие стреля с глава малко над вратата, а минута по-късно Феран Торес отправи удар, който бе спасен от вратаря на Сеута Томас Мехиас.

В 70-ата минута резервата Ансу Фати оформи класиката след отличен пробив и прецизен изстрел. Седем минути по-късно дойде и четвъртият гол за "блаугранас". Рафиня центрира добре отдясно и намери Франк Кесие, който отбеляза с глава за 0:4. В 85-ата минута Ансу Фати пропусна да увеличи  още преднината на Барселона, след като остана сам срещу вратаря на Сеута, ала в 90-ата Левандовски оформи крайното 5:0 със своя втори гол в мача.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СЕУТА: Мехиас, Рейна, Аисар, Родриго, Гутиерес, Жота, Алаин, Адри Куевас, Давид, Робин, Нито Гонзалес;

БАРСЕЛОНА: Иняки Пеня, Белерин, Ерик Гарсия, Маркос Алонсо, Алба; Кесие, Сержи Роберто, Пабло Торе; Рафиня, Левандовски, Феран Торес.