Барселона се откъсна на шест точки пред Реал Мадрид след минимален успех (ВИДЕО)

Педри донесе успеха за каталунците

Барселона победи Хетафе с минималното 1:0 в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. Педри изведе каталунците напред в 35-ата минута, а неговото попадение бе достатъчно на домакините да спечелят ценни три точки.

Гостите от Хетафе шокираха каталунците още в 3-ата минута, когато Енес Юнал бе изведен сам срещу Тер Стеген. Турският нападател не успя да преодолее стражът на Барселона с удар по земята, а топката попадна в Борха Майорал, който я изпрати в опразнената врата на Барса. Радостта на Хетафе бе кратка, тъй като прозвуча сигнал за засада и попадението на Майорал бе отменено.

Десет минути по-късно Луис Мия също бе изведен сам срещу Тер Стеген, след като Хетафе отне топката чисто в центъра на терена. Луис Мия стигна до наказателното поле на Барселона, но се забави и бързо бе настигнат от няколко футболиста на каталунците, а след това топката му бе отнета.

В 23-ата минута Ансу Фати получи къс пас в пеналтерията, след добър пробив на Гави отляво. Фати обаче не успя да си спре топката добре и тя му избяга. Младият испанец не успя да нанесе удар към вратата на Хетафе.

В 35-ата минута Рафиня бе изведен по левия фланг след грешка при подаване от страна на футболист на гостите. Бразилецът пусна топката към бялата точка за изпълнение на дузпи, където Педри бе по-бърз и стигна до нея първи, за да я прати във вратата на Хетафе - 1:0.

В 85-ата минута Франк Кесие нанесе точен изстрел, който обаче бе спасен от вратаря на гостите. Кесие си пое топката добре във вътрешността на наказателното поле на Хетафе, финтира защитник и нанесе удара си, но не успя да му придаде нужната сила и точност.

Секунди преди края на редовното време пък Ансу Фати изпрати разочароващ удар високо над вратата на Хетафе. Така Барса се откъсва на шест точки пред Реал Мадрид, поне временно. "Лос бланкос" на свой ред имат трудно гостуване на Атлетик Билбао. Хетафе пък остава на 16-то място в испанския шампионат с 17 точки, колкото има и Валядолид - 18-ия в таблицата и първия измежду изпадащите.

Шведският футбол отказа да въведе VAR

Търсенето на треньор не може да разсея Байерн преди мачовете с Реал М, смята Тухел