Байерн с голяма издънка, не успя да бие Кьолн на "Алианц Арена"(ВИДЕО)

Баварците врътнаха само реми

Байерн Мюнхен допусна грешна стъпка при домакинството си на Кьолн, завършило при равенство 1:1. По този начин баварците остават без успех след подновяването на Бундеслигата. Байерн остава лидер във временното класиране, но вече на само 4 точки пред втория РБ Лайпциг (36:32). Кьолн е десети с 21 пункта.

„Козлите“ започнаха ударно мача и вкара гол от съблекалните. Още в четвъртата минута Юлиан Шабо центрира в наказателното поле, където Ели Скири връхлетя топката и я прати в долния десен ъгъл на вратата на Ян Зомер за 0:1.

Десет минути по-късно Байерн опита да отговори, но неуспешно. Серж Гнабри бе изведен очи в очи с вратаря Марвин Швебе, който обаче запази концентрация и с котешки рефлекс успя да отрази удара.

Четвърт час по-късно Ели Скири видя включването на Флориан Кайнц и опита да пусне топката към него, но Ян Зомер предугади намеренията му и улови топката.

Още 15 минути след това отбита топка стигна до Бенжамен Павар, който шутира от границата на наказателното поле. Марвин Швебе отново успя да се намери и предотврати попадение в своята врата.

Байерн натисна в началото на второто полувреме. Четири минути след подновяването на играта Райън Гравенберх получи презицен пас и стреля добре от далечна дистанция по превъзходен начин, но топката срещна левия страничен стълб.

Пет минути по-късно Кингсли Коман направи прекрасен индивидуален рейд, навлезе в наказарелното поле и шутира по земя в левия ъгъл, но вратарят спаси.

В 80-ата минута при центриране от ъглов удар топката кацна на главата на Томас Мюлер, който стреля мощно, но изпълнението му бе избито от стража на гостите.

Байерн Мюнхен все пак спаси точката в последната минута на редовното време. Йозуа Кимих шутира мощно от далечна дистанция, а превъзходното му изпълнение влетя в мрежата на Кьолн с помощта на напречната греда.

Хофенхайм - Щутгарт 2:2