Арда отнесе с 4:0 елитния Аланияспор (ВИДЕО)

Боби Цонев вкара 2 пъти в първата проверка в Турция

Арда стартира контролните си срещи в Турция с разгромна победа.

Футболистите на Александър Тунчев се наложиха с 4:0 над Аланияспор, който играе в Суперлигата на Турция.

Двубоят започна с две положения за българския тим.

В 14-ата минута Иван Коконов отправи опасен удар, но той попадна право в ръцете на стража на домакините.

Минута по-късно отново Коконов бе близо да открие резултата, но ударът му срещна страничната греда.

Две минути след това футболист на Аланияспор отправи опасен изстрел, но Анатолий Господинов успя да избие.

В 43-ата минута Тунгара бе фаулиран на метри от наказателното поле.

Зад топката застана Иван Тилев, който я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл и откри резултата.

Втората част започна също на високи обороти.

В 61-ата минута Преслав Боруков получи в наказателното поле, но стреля право в ръцете на вратаря.

В 69-ата минута Исак Опоку изскочи зад отбраната и подаде на Радослав Цонев, който на опразнената врата без проблем покачи на 2:0.

В 74-ата минута Цонев изпълни ъглов удар, а най-съобразителен бе Георги Атанасов, който с глава оформи класиката - 3:0, а само 2 по-късно точка на спора сложи зимното попълнение Радослав Цонев с втория си гол в спаринга.

Следващата контрола на Арда е на 29 януари срещу украинския Зоря (Луганск).

СТАРТОВ СЪСТАВ НА АРДА: 1. Господинов, 2. Али, 4. Стоев, 5. Сако, 8. Желев, 80. Котев, 77. Юруков, 33. Тилев, 17. Коконов, 9. Боруков, 7. Тунгара.

Бабич: Разочаровани сме, заслужавахме равен