Григор Димитров влезе в съвета на играчите в ATP

Григор Димитров влезе в съвета на играчите в ATP

Съветът се събира няколко пъти в годината и дава препоръки на ръководството

Най-добрият български тенисист Григор Димитров стана член на Съвета на играчите към Асоциацията на професионалните тенисисти (АТП), съобщи пресслужбата на организацията в четвъртък.

В съвета влязоха още руснакът Андрей Рубльов, испанците Педро Мартинес и Бернабе Сапата-Мирайес, нидерландецът Уесли Колхоф, финландецът Хари Хелиоваара, аржентинецът Педро Качин, австралиецът Мат Ебдън, както и венецуелците ДАниел Валверду и Николас Перейра.

Съветът на играчите към АТП се събира няколко пъти в годината и дава препоръки на ръководството и съвета на директорите на организацията. Първото заседание на организацията за 2023 година се проведе в Мелбърн на 12 януари.

Григор вече мисли за край на кариерата си

Григор Димитров подели в интервю за Tennis Channel, че след края на професионалната си кариера възнамерява да отделя повече време на личния си живот и на образованието си.

Виктория Томова загуби позиции в класацията на УТА

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова загуби позиции в световната ранглиста, която беше обявена в понеделник.

Григор Димитров падна с две места в световната ранглиста

Най-добрият български тенисист Григор Димитров падна с две места в световната ранглиста на АТП.

Яник Синер след титлата: Постарах се да не допусна трети сет

Яник Синер е щастлив, че е успял да спечели в два сета финалния двубой срещу Даниил Медведев от тенис турнира Мастърс 1000 в Индиан Уелс.

Синер надви Медведев в драма за титлата в Индиън Уелс (ВИДЕО)

Яник Синер влезе в историята, след като стана едва третият тенисист, печелил и шестте Мастърс трофея на твърди кортове.

Сабаленка се справи с Рибакина в много тежка битка и триумфира в Индиън Уелс (ВИДЕО)

Лидерката в световната ранглиста добави оше един трофей към своята колекция