Атлетик Билбао срази Валенсия и е на 1/2-финал за Купата на Краля (ВИДЕО)

Баските надвиха с 3:1 "прилепите"

Атлетик Билбао се наложи над Валенсия с 3:1 в четвъртфинален мач за Купата на Краля. Така баските се присъединяват към Барселона и Осасуна, които вече си осигуриха билет за полуфиналите на турнира. Икер Муниаин откри резултата на „Местая“ в 35-ата минута, но осем по-късно Оскар де Маркос си отбеляза автогол. Нико Уилямс обаче възстанови аванса на Атлетик преди края на първото полувреме. Реализирана дузпа от Микел Весга през второто полувреме сложи точката на спора.

Двубоят започна с натиск на домакините. Така още в 3-ата минута Самуел Лино може да изведе Валенсия напред в резултата, след като завърши центриране от пряк свободен удар в наказателното поле, но не успя да намери вратата, пазена от Хулен Агиресабала.

Иняки Уилямс намери Икер Муниаин в наказателното поле на „прилепите“ в 35-ата минута, а нападателят опъна мрежата на вратата, пазена от Гиорги Мамардашвили, за да изведе Атлетик Билбао напред в резултата.

След центриране в наказателното поле на гостите, Оскар де Маркос се опита да изчисти топката, но вместо това си отбеляза автогол, с което резултатът бе изравнен.

Иняки Улимяс комбинира със своя брат – Нико, който овладя топката и я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Валенсия, за да изведе отново баските напред.

Нападателят на Атлетик Билбао Иняки Уилямс бе повален в наказателното поле на Валенсия, но главният рефер посочи, че играта трябва да продължи. Когато действията спряха, ситуацията бе преразгледана с VAR, а гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Микел Весга спечели битката на нерви с Гиорги Мамардашвили и реализира

20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)
22:00 18/04 Рома - Милан 2:1