Севиля смачка Елче с класика (ВИДЕО)

Севиля смачка Елче с класика (ВИДЕО)

Андалусийци не се затрудниха на "Рамон Санчес Писхуан"

Севиля се наложи над Елче с 3:0 на „Рамон Санчес Писхуан“ в мач от 19-ия кръг в испанската Ла Лига. Андалусийците могат да си взема глътка въздух, след като се отдалечиха от зоната на изпадащите във временното класиране. Юсеф Ен Несири се разписа на два пъти, а едно попадение вкара Маркос Акуня. Педро Бигас остави Елче с човек по-малко още 41-ата минута, след като си изкара директен червен картон.

Севиля започна по-силно двубоя от Елче. Така в 29-ата минута след центриране от Маркос Акуня, Юсеф Ен Несири засече с глава от близко разстояние, за да изведе андалусийците напред в резултата.

След кратка консултация с VAR в 41-ата минута, главният рефер Сесар Сото Градо извади директен червен картон на Педро Бигас заради грубо нарушение.

Червеният картон оказа своето влияние и две минути по-късно след разбъркване в наказателното поле на Елче, Маркос Акуня засече рикоширала топката, за да удвои аванса на Севиля.

В добавеното време на второто полувреме Сусо намери Ен Несири, който бе останал свободен в наказателното поле, а мароканският голмайстор опъна за трети път мрежата на вратата, пазена от Едгар Бадия.

Иван Ракитич опита още да покачи аванса на Севиля в 50-ата минута, но ударът му от границата на наказателното поле премина покрай левия страничен стълб.

До края на срещата двата отбора намалиха оборотите, а мачът се доиграваше.

След този важен успех Севиля се изкачва до 13-о място в Ла Лига с актив от 21 точки, докато Елче е на дъното на таблицата със само шест спечелени точки.

Контузия вади Илия Груев от игра до края на сезона?

Футболист номер 1 на България за 2025 година Илия Груев е получил контузия на тренировка, която може да го извади от игра до края на сезона, съобщават английски медии

Хари Кейн: Трябваше да вкараме повече голове

Голмайсторът на Байерн Мюнхен Хари Кейн изрази удовлетворението си след успеха с 2:0 като гост на Байер Леверкузен в полуфиналната среща от Купата на Германия

Испанец е фаворит да поеме Челси от лятото

Андони Ираола, който след края на сезона ще напусне Борнемут е водещият кандидат за заместник на Лиъм Росиниър начело на Челси, съобщават британските издания

Манчестър Юнайтед още обмисля дали да задържи Карик

Манчестър Юнайтед все още не е взел окончателно решение относно бъдещето на Майкъл Карик, който пое временното ръководство на отбора след напускането на Рубен Аморим през януари

Реал Мадрид постави основната цел за лятото

Очаква се Реал Мадрид да бъде доста активен на трансферния пазар това лято

УЕФА променя формата на европейските квалификации

Квалификациите за Европейското първенство по футбол за мъже може да претърпят дълбока промяна, като формат, адаптиран от Лигата на нациите, се очертава като основна опция за разглеждане, според "The Guardian"