Сензация: Евертън би лидера Арсенал в дебюта на Шон Дайч (ВИДЕО)

„Карамелите“ с първа победа от октомври, измъкнаха се от опасната зона

С огромна изненада започна XXII кръг от английската Висша лига.

Новият мениджър Шон Дайч изведе Евертън до първа победа в официален двубой от месец октомври миналата година и то не срещу кой да е, а срещу лидера Арсенал!

„Карамелите“ се наложиха над лидерите в класирането с минималното 1:0 и така се измъкнаха от зоната на изпадащите, нанасяйки едва 2-ра загуба на „топчиите“ през сезона.

Нещо повече, те прекъснаха серията си от 4 поражения във всички турнири и на практика надиграха своя съперник, тъй като имаха далеч по-чистите голови положения преди почивката.

Нападателят им Доминик Калвърт-Люин обаче пропусна 2 отлични възможности, а веднъж с глава от чудесна позиция не успя да се разпише и Абулдай Дукуре.

Гостите имаха един реален шанс през първото полувреме, дошъл след хубаво воле на Букайо Сака, ала топката бе избита на самата голлиния.

Така паузата дойде при нулево реми, но четвърт час след нея домакините нанесоха своя удар. В 60-ата минута с глава след корнер се разписа Джеймс Тарковски, който работи с новия мениджър Дайч в Бърнли.

Арсенал се опита да отговори и в 78-а минута зимното попълнение Леандро Тросар стреля от ръба на наказателното поле, но Джорджан Пикфорд спаси и не позволи да има изненада.

Една минута преди края на редовното време Александър Зинченко видя празното пространство и опита изненадващ удар от 30 метра, който профуча встрани от дясната греда на Евертън.

В 92-ата минута отново Зинченко бе на добра позиция след корнер и стреля от границата на наказателното поле, но мощното му воле не намери целта.

В добавеното време украинецът се спречка с Нил Мопе и това доведе до сериозно напрежение между двата отбора, което приключи с няколко жълти картона.

Срещата обаче завърши с успех на Евертън, въпреки протестите на феновете преди мача, заради които на „Гудисън Парк“ не присъстваха представители на клубното ръководство.

Засега обаче изглежда, че то е направило правилният избор с новия мениджър, защото „карамелите“ играха много компактно през по-голямата част от двубоя.

След него те вече имат 18 точки, с една повече от намиращите се в опасната зона Уулвърхемптън и Борнемут преди техните срещи от кръга.
Арсенал остава на върха с 50 точки, на 5 пред шампиона Манчестър Сити при равен брой изиграни мачове.

Евертън – Арсенал 1:0
1:0 Джеймс Тарковски (60)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Евертън: 1. Джордан Пикфорд, 19. Виталий Миколенко, 2. Джеймс Тарковски, 30. Конър Коуди, 23. Шеймъс Коулман, 7. Дуайт МакНийл, 8. Амаду Онана, 27. Идриса Гей, 17. Алекс Иуоби, 16. Абдулай Дукуре, 9. Доминик Калвърт-Люин;

Треньор: Шон Дайш;

Арсенал: 1. Аарън Рамсдейл, 25. Александър Зинченко, 6. Габриел Магаляеш, 12. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 34. Гранит Джака, 5. Томас Партей 8. Мартин Йодегаард, 11. Габриел Мартинели, 7. Букайо Сака, 14. Еди Нкетиа;

Треньор: Микел Артета.

Еврограндове искат играч на Мъри Стоилов

Тен Хаг: Доволен съм, не видях паника

Вижте какво каза мениджърът на Манчестър Юнайтед

Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати