ОБЗОР: Рилски спортист победи Спартак Плевен в дербито на кръга (ВИДЕО)

Успехи за Левски, Черноморец и Балкан в НБЛ

Рилски спортист надделя над Спартак Плевен с 87:68 (23:17, 26:19, 22:18, 16:14) като домакин в „Арена Самоков“ в дербито на 20-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Самоковци се върнаха на победния път след загубата в миналия кръг на първенството, постигнаха 18-и успех от 19 изиграни мача и остават начело във временното класиране. За плевенчани поражението бе девето също от 19 срещи, като те заемат четвърта позиция.

Воденият от старши треньора Людмил Хаджисотиров тим имаше превъзходство през целия мач и доминираха в борбата под кошовете (46-28). Домакините поведоха още в първите минути и в края на първата четвърт резултатът бе 23:17. Силна втора част помогна на Рилски спортист за увеличи преднината си до 49:36 на почивката. Плевенчани не успяха да се противопоставят достатъчно на домакините и през второто полувреме, а след 30 минути игра изоставаха с 54:71. Най-голямата разлика достигна 27 точки.

Най-полезен за Рилски спортист беше Димаджио Уигинс със 17 точки и 13 борби, а за Спартак Семаджи Хейнс-Джоунс се отчете с 20 точки, 3 борби и 2 асистенции. В следващия кръг на 12 февруари Рилски спортист ще гостува на Шумен, Спартак Плевен почива.

Отборът на Левски надигра Академик Пловдив с 88:74 (21:24, 29:19, 16:15, 22:16) като домакин в зала „Триадица“ в София и записа 11-и успех от 18 мача. Левски държи третото място в подреждането към момента. Пловдивчани допуснаха 12-а загуба също от 18 изиграни двубоя.

„Сините“ изоставаха след първата част, но след силни втори 10 минути обърнаха до 50:43 на почивката. Домакините задържаха аванса си срещу Академик и в третата четвърт, а преди финалния период водеха с 66:58. Баскетболистите на старши треньора Димитър Ангелов напълно контролираха мача в заключителните минути, а най-голямата разлика в полза на Левски достигна 24 точки.

Николай Михайлов отбеляза 23 точки за „сините“, а Златин Георгиев завърши с 20 точки, 2 борби и 7 асистенции, а най-резултатен за гостите бе Джейлън Минет с 22 точки.

За Левски предстои гостуване в Ямбол на 12 февруари, докато Академик приема Балкан в Пловдив на 13 февруари.

В Ботевград шампионите от Балкан се справиха с тима на Шумен със 109:80 (30:18, 26:23, 22:14, 31:25) за 14-а победа от началото на сезона в НБЛ. Шумен продължава с актив 3 успеха и вече 15 поражения.

Домакините стартираха концентрирано и натрупаха 12 точки аванс след първите 10 минути, а на почивката водеха с 56:41. През второто полувреме състезателите на Балкан продължиха да доминират и дръпнаха с 23 точки – 78:55 преди последната част.

Илиян Пищиков се отличи с 24 точки за успеха на ботевградчани. По 14 точки вкараха Павлин Иванов, Николай Грозев и Мануел Суарес, а за Шумен Ишмаел Ел-Амин реализира 27 точки, 2 борби и 2 асистенции.

Тимът на Черноморец победи Черно море Тича с 87:77 (23:19, 22:15, 23:21, 19:22) като домакин в Бургас. Това бе девети успех за Черноморец, а варненци записаха 13-а загуба от 18 мача от началото на сезона в първенството на България.

Бургазлии поеха водачеството от самото начало и не го изпуснаха до края на срещата. Авансът им бе 4 точки след 10 минути игра, а във втората четвърт бяха още по-убедителни и дръпнаха с 45:34 на почивката. Последва сравнително равностойна трета част, след която резултатът бе 68:55, но усилията на баскетболистите на Черно море Тича не стигнаха за съществено намаляване на разликата.

Джордан Тъкър допринесе с 26 точки и 7 борби за домакините, а 23 точки добави Мунис Туту, докато за варненци Тач Ънру завърши с 32 точки и 3 асистенции.

Черно море Тича ще посрещне ЦСКА във Варна в следващия кръг на 12 февруари, а Черноморец ще гостува в Стара Загора ден по-рано.

Резултати от 20-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ):

Рилски спортист - Спартак Плевен - 87:68 (23:17, 26:19, 22:18, 16:14)

ЦСКА – Ямбол                     – 80:73 (23:12, 19:21, 15:19, 23:21)

Левски - Академик Пловдив        - 88:74 (21:24, 29:19, 16:15, 22:16)

Балкан – Шумен                   - 109:80 (30:18, 26:23, 22:14, 31:25)

Черноморец - Черно море Тича     - 87:77 (23:19, 22:15, 23:21, 19:22)

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)