Победната серия на Юнайтед приключи с „Дербито на розите“(ВИДЕО)

Лийдс поведе с 2:0, но взе само точка от „Олд Трафорд“

Победната домакинска серия на Манчестър Юнайтед приключи в сряда вечер с „Дербито на розите“.

Лийдс взе точка от „Олд Трафорд“, след като поведе с 2:0, но допусна 2 попадения за 8 минути и в крайна сметка трябваше да се задоволи с равенството.

„Червените дяволи“ се намираха във внушителна поредица от 13 срещи на своя земя, завършили с успех, ала инкасираха ранно попадение и трудно достигаха до чисти голови положения преди почивката.

След нея те заиграха далеч по-добре, но страхотни изяви на вратаря Илан Меслие им попречиха да стигнат до пълен обрат.

Така намиращият се точно над чертата на изпадащите тим на Лийдс, воден от трима временни наставници, сред които и бившия помощник-треньор на Юнайтед - Майкъл Скубала, вече има 19 точки и е на 1 от намиращия се в опасната зона Евертън.

„Червените дяволи“ на Ерик тен Хаг пък остават 3-и с 43 пункта от 22 изиграни двубоя.

В днешния италианският тийнейджър Дегнант Гното откри резултата още преди да е изтекла първата игрова минута.

Той получи от Патрик Бамфорд, напредна с топка в крака и от границата на наказателното поле я прати мощно в долния ъгъл на Давид де Хеа.

Впоследствие испанският страж трябваше да прави 2 спасявания, за да опази вратата си от второ попадение.

Малко след почивката обаче той бе безпомощен, тъй като Рафаел Варан си заби автогол и направи резултата 2:0 в полза на Лийдс.

Това се случи в 48-ата минута, а в 59-ата наставникът на домакините реагира с двойна смяна.

Ходът на нидерландеца даде резултат, защото само 3 минути по-късно Маркъс Рашфорд намали след асистенция на Диого Дало.

В 70-ата минута пък появилият се от пейката Джейдън Санчо оформи крайното 2:2 след техничен удар отблизо при разбъркване в наказателното поле на Лийдс.

Така Манчестър Юнайтед и Лийдс взеха по точка от отложената среща от 8-мия кръг на английската Висша лига и не излъчиха победител в „Дербито на розите“.

Манчестър Юнайтед - Лийдс 2:2
0:1 Гното (1)
0:2 Варан (48, авт.)
1:2 Рашфорд (62)
2:2 Санчо (70)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 23. Люк Шоу, 6. Лисандро Мартинес, 19. Рафаел Варан, 20. Диого Далот, 17. Фред, 15. Марсел Забицер, 49. Алехандро Гарначо, 8. Бруно Фернандеш, 10. Маркъс Рашфорд, 27. Вут Вегхорст;

Лийдс: 1. Илан Мелие, 21. Паскал Струик, 39. Максимилиан Вьобер, 5. Робин Кох, 2. Люк Ейлинг, 28. Уестън МакКени, 12. Тайлър Адамс, 29. Уилфред Нонто, 11. Джак Харисън, 23. Луис Синистера, 9. Патрик Бамфорд.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини