Лудогорец надви Спартак Варна и започна пролетта с успех (ВИДЕО)

Разградчани бяха притиснати в края, но удържаха аванса си

Шампионът на България – Лудогорец, започна пролетния дял от шампионата с трудна, но ценна победа при визитата си на Спартак Варна с 2:1.

В четвъртата минута Спартак направи много добра атака отляво, след като Белусов комбинира вляво с Лерой Микелс. Той достави центриране към Жоао Марио, който стреля с глава от няколко метра, но не намери очертанията й. След девет минути игра Бърнард Текпетей изведе вдясно Игор Тиаго, който опита технично да преодолее Кристиан Фигейредо. Той го стори, ала топката отиваше аут, но Кирил Десподов с фино докосване прати топката във варненската врата.

В 12-ата минута Румен Руменов шутира по земя, но топката беше изчистена от голлинията току преди да влезе във вратата на Серджио Падт.

Пет след това пък Ивей Ромееш направи индивидуален пробив отдясно и преодоля Антон Недялков, след което влезе навътре. Той шутира, а топката рикошира, но с отличен рефлекс Падт отби топката в ъглов удар. Спартак пресира много високо "орлите", които с четири паса пратиха топката във варненската врата. Франко Русо даде вдясно за Фон Витри, който продължи към Бърнард Текпетей. Ганайският футболист даде пас по земя за Игор Тиаго, който с един удар матира Фигейредо - 2:0 за "орлите".

В 33-ата Антон Недялов елегантно преодоля футболист на Спартак отляво и даде бърз пас по земя към Игор Тиаго в наказателното поле на варненци. Бразилецът стреля, ала шутът му беше блокиран от опонент.

Четири след подновяването Текпетей комбинира с Кирил Десподов вдясно, който се озова сам срещу стража на спартаклии. Футболист №1 на България за 2022-а година стреля и целеше далечния ъгъл, но прати топката аут. При ответната атака домакините владееха топката вляво, а Лерой Микелс шутира диагонално, но топката срещна страничния стълб на Лудогорец.

В 51-ата Лерой Микелс продължи да тормози лудогорската отбрана и отправи шут с десния крак, но този път не намери въобще очертанията на вратата на гостите. При следващото нападение Лудогорец стигна до две възможности за гол, след като Текпетей комбинира с Десподов, който отблизо шутира, но право в стража на Спартак. Топката се върна към Шоу, който шутира, но отново вратарят на домакините отрази. В 55-ата Игор Тиаго атакува топката след статично положение с глава, но Фигейредо с две ръце отби.

Напъните на Спартак Варна дадоха нужния резултат в 57-ата минута. Тогава Ивей Ромееш даде чудесно прострелно подаване към Луан да Силва, а отбраната на Лудогорец не действа добре в тази ситуация, за да може Да Силва с левия крак да прати топката в разградската врата.

До края на срещата Спартак опита да изравни резултата, но опитите спрямо вратата на Падт не бяха много и Лудогорец взе трите точки при визитата си край морето.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СПАРТАК (ВАРНА): 31. Кристиано Фигуеиредо, 14. Ромеш Айви, 3. Бен Карамоко, 6. Луан да Силва, 66. Александър Цветков, 17. Александър Беолусов, 22. Роберто Хименес, 10. Румен Руменов (к), 7. Лерой Жак-Микелс, 23. Жоао Марио, 47. Родни Антуи;

Треньор: Димитър Димитров;

ЛУДОГОРЕЦ:  1. Серджио Падт, 3. Антон Недялков (к), 9. Игор Тиаго, 11. Кирил Десподов, 16. Фон Витри, 20. Нонато, 22. Франко Русо, 23. Мануел Кафумана, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей;

БПФЛ благодари на депутатите за визите на чужденците

С промените се слага край на бавната процедура по издаване на работни визи на футболисти извън ЕС

Звездите на България и Етър сътвориха шоу с 8 гола на "Ивайло"

Сборният отбор на Краси Балъков отстъпи пред водените от Стоичков легенди

Димитър Шалъфов: Стадион "Георги Аспарухов" не може да бъде отдаден на концесия

Вижте какво разясни председателят на СОС

Гонзо против дерби без публика: Трябва да решим проблема с футболното хулиганство

Президенът на БФС предупреди, че ако казусът не бъде решен, полицията ще затвори секторите

Балъков: Етър е майката и бащата на моята кариера

Легендата на българския футбол се надява мача в чест на 100-годишнината на "болярите" да стане празник на града

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"