Барселона дръпна с 11 точки на Реал (ВИДЕО)

Ето и подробностите

Отборът на Барселона постигна нова важна победа в битката за титлата и надви Виляреал с 1:0 като гост в среща от 21-ия кръг на Ла Лига. С успеха каталунците вече са с 11 точки пред втория Реал Мадрид, който е с мач по-малко. Виляреал, който наскоро удари рамо на Барса, побеждавайки Реал, е осми с 31 пункта в актива си.

Барса започна силно двубоя и стигна до отлична възможност за гол след едва три минути игра. Роберт Левандовски бе изведен сам срещу Пепе Рейна, но опитният страж запази самообладание и се справи с удара на поляка.

Само четвърт час по-късно Лева се реваншира за пропуска си с майсторска асистенция, намирайки Педри, който от много добра позиция не сбърка и прати топката в мрежата на Рейна за 0:1.

В добавеното време на първата част Виляреал бе близо до изравнително попадение, след като Хосе Луис Моралес пое прецизно подаване в наказателното поле и шутира опасно, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб.

В 63-ата минута Рафиня не бе далеч от това да удвои аванса на Барселона. Браизлецът получи топката на добра позиция в наказателното поле и не се поколеба да стрля, но встрани от вратата на домакините.

В следващите минути темпото значително спадна, а двубоят вървеше в перфектното за Барселона русло и до положения пред двете врати не се стигна до 90-ата минута на двубоя, когато Саму Чуквуезе бе изведен от Йереми Пино и прати топката в мрежата на Барселона. Попадението обаче не бе признато заради засада на нигериеца. Виляреал имаше още няколко добри положения, които обаче не се овенчаха с успех.

Торино постави Милан на колене (ВИДЕО)

"Биковете" спечелиха домакинството си с 3:1

От Байерн са категорични за мениджъра на Брайтън

Той няма да бъде следващият треньор на тима

Аталанта загря за финала на Лига Европа с лесен успех в Серия А (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха с 2:0 Лече като гости

Клинсман: Германия е сред фаворитите на Евро 2024

Бившият селекционер на германците е на мнение, че родината му може да спечели големия форум

Маинц оцеля, Бохум ще играе плейоф (ВИДЕО)