Ига Швьонтек достигна с лекота до финала в Дубай (ВИДЕО)

Тя се справи без трудности срещу американката Коко Гоф

Ига Швьонтек се класира за финала на турнира по тенис на твърда настилка в Дубай с награден фонд от 2,788 милиона долара. Лидерката в световната ранглиста се наложи с 6:4, 6:2 срещу тийнейджърката Коко Гоф.

Полякинята постигна два пробива в първия сет срещу един в полза на американката и поведе в резултата след 6:4. Във втората част трикратната шампионка от "Големия шлем", която е поставена под номер 1 в основната схема, поведе с 4:1 и след това сервира успешно за крайното 6:2, печелейки двубоя срещу Гоф при първия си мачбол след 89 минути на корта.

На финала в Дубай полската тенисистка ще се изправи срещу бившата шампионка от "Ролан Гарос" Барбора Крейчикова. Чехкинята елиминира Джесика Пегула от САЩ в три сета след 6:1, 5:7, 6:0.

Поставената под номер 3 в схемата Крейчикова игра в двубоя за титлата в Дубай през 2021 година, но загуби срещу Габрине Мугуруса (Испания). През миналата седмица Ига Шьонтек победи Джесика Пегула и отново триумфира на турнира в Катар.