ОБЗОР: Сакраменто спечели втория най-резултатен мач в историята на НБА

Вижте как завършиха срещите и класиранията след тях

Сакраменто Кингс победи Лос Анджелис Клипърс със 176:175 след две продължения във втория най-резултатен мач в историята на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Малик Монк записа рекорд в кариерата си с 45 точки, а Де'Арън Фокс вкара решаващия кош и завърши с 42 пункта.

Най-резултатният мач в историята на НБА е победа на Детройт Пистънс със 186:184 срещу Денвър Нъгетс след три продължения. Така Кингс излизат на трето място във вечната класация по точки в рамките на един двубой със 176, а Клипърс са четвърти с една по-малко.

Клипърс водеха със 175:169 само 1:57 минути преди края на второто продължение, но Кингс отбелязаха последните седем точки, включително от коша на Фокс при оставащи 36.5 секунди. Лос Анджелис получи последната стрелба в мача, но тя не влезе от зоната за три точки с финалната сирена.

Кауай Ленърд записа личен рекорд за сезона с 44 точки за Клипърс, а Пол Джордж добави други 34. Ръсъл Уестбруук пък дебютира със 17 точки, 14 асистенции и пет борби, преди да бъде отстранен във второто продължение заради нарушения.

Янис Антетокумбо получи контузия в дясното коляно и не игра след първата четвъртина, но Милуоки Бъкс все пак надви със 128:99 Маями Хийт и записа 13-а поредна победа в редовния сезон.

Антетокумбо преодоля травма в дясната китка и попадна в стартовата петица, но двукратният MVP не се задържа дълго време на игрището. Той сигнализира към пейката за контузия по време на игра, а Бъкс взеха таймаут и му позволиха да се прибере в съблекалнята. Според предварителни сведения, Антетокумбо е получил удар коляно в коляно.

Джру Холидей вкара 24 точки за Милуоки, а Боби Портис завърши с 18 и 11 борби. Джими Бътлър отбеляза 23 точки за Маями.

Клей Томпсън наниза 12 тройки при победа на Голдън Стейт Уориърс със 116:101 срещу Хюстън Рокетс и изравни личното си върхово постижение за сезона. Той остана и само на две точни стрелби от рекорда в НБА, записан от самия него през 2018 срещу Чикаго Булс.

Донте ДиВинченцо добави 15 точки, докато Кей Джей Мартин завърши с 22 точки и осем борби за отбора на Хюстън. Новото поражение оставя Рокетс с най-лошия баланс в НБА и с осем поредни загуби.

Джулиъс Рандъл изравни рекордните в кариерата си 46 точки, а Ню Йорк Никс преодоля пасив от 19 за победа със 115:109 срещу Вашингтон Уизърдс. Джейлън Брънсън вкара решаващия кош при равенство на 109:109.

ЛаМело Бол записа 32 точки, десет борби и осем асистенции при победа на Шарлът Хорнетс със 121:113 срещу Минесота Тимбъруулвс. Гордън Хейуърд добави 27 точки и 13 борби, с което Хорнетс стигнаха до трети пореден успех в Лигата и спряха серия от седем загуби в гостувания.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 43 победи/17 загуби, Филаделфия 39/19, Бруклин 34/25
Централна дивизия: Милуоки 42/17, Кливланд 38/25, Чикаго 27/33
Югоизточна дивизия: Маями 32/28, Атланта 30/30, Вашингтон 28/31