ОБЗОР: Кевин Дюрант с 23 точки при дебюта си за Финикс

Милуоки би Орландо и остана лидер на Изток, резултати и класирания в НБА

Дивайн Буукър вкара 37 точки, а Кевин Дюрант се отличи с 23 при дебюта си за Финикс в Националната баскетболна асоциация, а двамата бяха с основен принос за успеха над Шарлът със 105:91 като гост. Слънцата са на 2-о място в Тихоокеанската дивизия, точно зад Сакраменто.

За Дюрант това беше първи мач от 8-и януари насам, когато все още играеше за Бруклин Нетс. Днес той взе и 6 борби, а почти два месеца не беше на терена заради разтежение на връзките на дясното коляно. Буукър пък вкара 15 от 26 опита за стрелба от игра, а Деандре Ейтън прибави 16 точки и 16 рибаунда.

След като ЛаМело Бол се подложи на операция на глезена по-рано и най-вероятно няма да се върне до края на сезона в игра, Кери Обре-джуниър пое диригентската палка и завърши с 26 точки за Шарлът, 22 от които във второто полувреме. Поражението е първо за Хорнетс от пет мача насам, като те остават на предпоследни в цялата Източна конференция.

Милуоки остана начело на Изток, откъдето измести Бостън и победи Орланджо Меджик със 139:117. Янис Адетокумбо вкара 31 точки за победата, подаде 7 асистенции и взе 6 борби в срещата. Гръцкият център направи 10 успешни стрелби от 14 опита от игра, записвайки четвърти пореден успех.

Джейрю Холидей добави 23 точки и подаде 9 завършващи паса, а Бруук Лопес се отличи с 18 пункта. Целият отбор на Бъкс пък постави рекорд за сезона с 26 тройки.

За гостите от щата Флорида Коул Антъни приключи с 28 точки – личен рекорд за сезона, макар да влезе от пейката. Маркели Фулц се отчете с 21, 7 борби и 5 асистенции, а Уендъл Картър-Джуниър записа срещу името си 19 пункта и 10 рибаунда.

Без ЛеБрон Джеймс и Антъни Дейвис отборът на Лейкърс се наложи над Оклахома Сити със 123:117, а Денис Шрьодер се отличи като топ-стрелец с 26 точки. Успехът е пети в последните седем мача за Езерняците, но все още са на последното място в Тихоокеанската дивизия с 30 победи и 33 поражения.

Д‘Анджело Ръсел също не игра заради разтежение на глезена, но в атака Лейкърс бяха прекрасно балансирани, като и петимата им титуляри завършиха с двуцифрен актив, а четирима вкараха поне по една тройка.

Джейлън Уилямс се отличи с 24 точки за Оклахома, Джош Гиди добави 22 точки, 11 асистенции и 9 борби. Тяхната голяма звезда Шей Гилгеус-Александър също не игра, тъй като не може да се възстанови от разтежение в слабините.

Бостън Селтикс постигна нова победа след като слезе на 2-ото място – 117:113 над Кливланд. Но отборът им стартира зле и трудно завършваше атаките си, но постепенно това се коригира. Джейсън Тейтъм наниза 41 точки в крайна сметка, след като беше отбелязал едва 2 в първата четвърт от мача. Но с 15 във втората и 18 в третата поведе отбора към победата. Той добави 11 борби и 8 асистенции, а тимът им успя да се справи с 44 точки на Донован Мичъл за Кливланд. Кавалиърс спечелиха третата част с невероятното 41:26, но след началото на четвъртата и тройка на Дарайъс Гарланд преднината им започна да се топи.

Мемфис се наложи над Хюстън със 113:99, като Дезмънд Бейн завърши с 30 точки за победителя, а 21 от тях бяха реализирани през второто полувреме.

За Мемфис този успех означаваше край на серията от осем поредни мача като гост без успех. Джа Морант добави 20 точки, а също така взе 7 борби и подаде 7 паса. Джарън Джаксън-джуниър се отличи със 17 точки и 5 блокади, Дилън Брукс остана със 16.

Мемфис, които водят по показателя вкарани точки в третата третина, имаха аванс от 28 точки в един момент, когато изковаха и успеха.

За Хюстън Джейлън Грийн вкара 20 точки, а 19 наниза Кениън Мартин-джуниър.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 45 победи/18 загуби, Филаделфия 40/21, Ню Йорк 37/27
Централна дивизия: Милуоки 45/17, Кливланд 39/26, Чикаго 29/34
Югоизточна дивизия: Маями 33/30, Атланта 31/31, Вашингтон 29/32