ЦСКА с 13-а победа за сезона в НБЛ

След домакински успех със 101:87 над Спартак (Плевен)

ЦСКА постигна 13-а победа за сезона в Националната баскетболна лига за мъже след домакински успех над Спартак (Плевен) със 101:87 (39:23, 18:11, 18:27, 26:26) в среща от 23-ия кръг.

Възпитаниците на Росен Барчовски са на трето място в класирането с баланс 13-8, а плевенчани са на шеста позиция с 10 победи и 11 поражения.

За Спартак след продължително лечение на контузия в игра се завърна Божидар Аврамов.

"Червените" започнаха силно мача и поведоха с 16 точки разлика след първите 10 минути, а на почивката преднината им достигна 23 при 57:34.

Гостите подобриха играта си в началните седем минути на третата четвърт и намалиха изоставането си на 59:67 след серия от 25:10, която завърши с тройка и наказателен удар на Симеон Илиев.

До края на мача домакините от ЦСКА отново направиха преднината си двуцифрена и без проблеми стигнаха до крайния успех.

Таменанг Чо направи силен мач и завърши с "дабъл-дабъл" - 32 точки и 10 борби, Брандън Йънг добави 25 точки и 9 асистенции, Зейн Ноулс се отчете с 14 точки и 8 борби, а Алекс Симеонов вкара 12 точки.

За Спартак най-резултатни бяха Ивко Ивков с 18 точки, Семанджи Хейнс-Джоунс с 16 и Николай Стоянов с 14 точки.

В следващия кръг на 11 март ЦСКА гостува на Шумен, а Спартак Плевен ще срещне Левски в зала "Триадица".

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)