Девин Букър с 44 точки за Финикс в НБА

Ето и подробностите

Девин Букър реализира 44 точки, 3 борби и 4 асистенции, а Терънс Рос добави 24 точки, 2 борби и 2 асистенции при победата на Финикс като домакин на Оклахома със 132:101 като домакин в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Успехът бе четвърти пореден за Финикс.

Сънс обаче останаха без Кевин Дюрант още на загрявката заради контузия на глезена на баскетболиста. Той трябваше да запише домакински дебют за новия си тим в двубоя с Оклахома, но изкълчи глезена си в минутите преди мача. Той продължи да ходи, но скоро от отбора потвърдиха, че Дюрант ще пропусна срещата. За Оклахома Сити не игра Шай Гилджъс-Алекзандър заради проблем в коремната област, а в негово отсъствие Линди Уотърс вкара 23 точки и 4 борби за гостите.

Бостън се справи при домакинството си на Портланд със 115:93 след 30 точки на Джейсън Тейтъм. Той реализира шест тройки, а Селтикс прекъснаха серията си от три поражения. За Тейтъм това бе 36-и двубой през сезона с 30 и повече точки. Дерик Уайт добави 21 точки и 5 асистенции, а Ал Хорфорд завърши със 17 точки, 6 борби и 5 асистенции. Робърт Уилямс пропусна трети пореден мач за Бостън, тъй като лекува контузия. Деймиън Лилард се отчете с 27 точки и 8 асистенции за Портланд.

Чикаго надигра Денвър със 117:96 като гост в друга среща от вечерта в НБА. Никола Вучевич допринесе с 25 точки и 15 борби, а Зак Лавин отбеляза 29 точки при успеха на Булс, които се доближиха на победа от Вашингтон в спора за последното място за плейофите на Източната конференция. Никола Йокич поведе Денвър с 18 точки и 12 борби, а Арън Гордън добави 17 точки и 9 борби.

Успех като гост постигна и Кливланд срещу Маями със 104:100 след 25 точки на Дариъс Гарланд и 18 точки на Донован Мичъл. Джими Бътлър се включи с 28 точки за Маями.

Ню Орлиънс победи Далас у дома със 113:106, а Си Джей МакКълъм реализира 13 от своите 32 точки в последните 4 минути. Звездата на Далас Лука Дончич напусна двубоя в третата част заради контузия на лявото бедро, а до този моменти бе отбелязал 15 точки. Брандън Инграм от домакините пък нарани десния си глезен след като бе вкарал 12 точки в мача. Кайри Ървинг завърши с 27 точки за Маверикс.

Лос Анджелис Клипърс преодоля Торонто със 108:100 като домакин след 24 точки на Кауай Ленард и 23 на Пал Джордж. Ленард овладя с 12 борби – негово най-добро постижение за сезона. Успехът бе втори пореден за Клипърс след серията от пет поражения, която бяха направили по-рано. Паскал Сиакам и Скоти Барнс се отчетоха с по 20 точки при втората поредна загуба за Торонто за първи път от началото на февруари.

Вашингтон отстъпи при домакинството си на Атланта със 120:122. Де’Андре Хънтър реализира три точки при оставащи 1:07 минути и даде преднина на гостите, която те задържаха до края. Хънтър вкара общо 15 точки за победата, а Трей Йънг добави 28 точки и 10 асистенции за Атланта. Кайл Кузма завърши с 25 точки и 10 борби за Вашингтон.

Сибиу и Павлин Иванов отпаднаха от баскетболното първенство на Румъния

ЦСКА надви Черно море с невероятен спектакъл с 204 точки (ВИДЕО)

Двата отбора играха за честта си и направиха страхотно шоу за феновете

Шумен лиши Ямбол от плейофите, Левски взе квотата

Шуменци записаха четвърти пореден успех след 84:71 в мача от 32-ия кръг

Дончич, Гилджъс-Александър и Йокич са номинирани за MVP на редовния сезон

Вижте всички номинации в НБА

ОБЗОР: Бостън, ЛА Клипърс, Милуоки и Оклахома стартираха с победи в плейофите (ВИДЕО)