Берое влезе в Топ 4 на волейболното първенство

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) записаха 13-а победа в efbet Супер Волей, след кaто надиграха Славия с 3:0 (25:23, 25:11, 25:17) като домакини в мач от 19-ия кръг. Състезателите на Мирослав Живков отново се изкачиха на четвърта позиция в таблицата с 39 точки (13 победи, 6 загуби), "белите" са 12-и с 3 точки (1 победа, 18 загуби).

Гостите поведоха с 2:0, след което се стигна до обрат от страна на старозагорци (4:2). Играта продължи равностойно, впоследствие домакините взеха превес, който, макар и крехък, се запази и Берое излезе напред в мача. Във втората част беройци тръгнаха ударно (4:0) и доминираха напълно до края. Момчетата на Мирослав Живков оставиха противника на едва 11 точки.

Третият гейм бе равностоен до 5:5, след което "зелено-белите" надделяха, възползвайки се и от грешките на столичани. В ключовите моменти Славия намали част от дистанцията, но не се случи нищо повече и домакините записа чист успех. Най-резултатен бе Стоян Димитров с 10 точки (1 ас), 9 точки добави Милослав Димов (3 аса, 4 блокади). Капитанът Руси Желев приключи със 7 точки (1 ас), като бе отличен за MVP. За съперника Димитър Божилов бе над всички с 11 точки (1 ас, 1 блокада), с 9 точки се отчете Стивън Димитров (1 ас, 2 блокади).