В БИСТРИЦА: ЦСКА дойде, видя и победи (ВИДЕО)

Хайнц с безценен гол

ЦСКА постигна минимална, но много ценна победа с 1:0 над ЦСКА 1948 при гостуването си от 23-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в Бистрица отбеляза Тобиас Хайнц след като влезе като резерва.

В 72-та минута гол на Сердюк пък беше отменен заради игра с ръка след намеса на ВАР.

Още в третата минута Густаво Бусато трябваше да се намесва, след като Ангел Бастунов бе изведен очи в очи с бразилския страж, но стреля право в тялото му.  В следващите минути ЦСКА бе отборът, който повече владееше топката, но без да затрудни Наумов. В 14-ата минута Георги Русев центрира в наказателното поле, където Елитон се опита с глава да засече топката, но я прати над вратата.

В 21-ата минута Тибо Вион стреля по земя от пряк свободен удар, но Даниел Наумов успя да улови топката. В 30-ата минута ЦСКА стигна до първия си корнер в двубоя, той бе изпълнен от Тибо Вион, но Амос Юга не успя да отиграе добре топката.  В 39-ата минута Маурисио Гарсез пробва изстрел от дистнация, но Наумов лесно улови. В добавеното време на първата част Бидунга сбърка, но за негово щастие пасът на Назон към Гарсез бе пресечен.

В 51-ата минута Марио Топузов опита да навлезе към центъра на игрището, но бе спрян от Брадли де Нойер. В 55-ата минута Ивайло Чочев получи пас от Умарбаев, но се забави при отправянето на удара и накрая трябваше да подаде на Топузов, който обаче стреля неточно.  Четири минути по-късно Тибо Вион центрира в наказателното поле, Матей свали топката, но Дюкенс Назон не успя да отправи хубав удар.

В 62-ата минута Парвиз Умарбаев стреля от пряк свободен удар, но право в стената от играчи.  В 66-ата минута ЦСКА поведе в резултата! Дюкенс Назон пусна извеждащ пас към Тобиас Хайнц, който се справи с Ангел Лясков и по земя прати топката във вратата на Даниел Наумов.

В 72-ата минута Евгений Сердюк прати топката във вратата на Бусато, но след преразглеждане с ВАР попадението не бе зачетено заради игра с ръка на украинеца.

Пет минути преди края на първата част Тобиас Хайнц отправи техничен удар, но топката мина покрай вратата на Наумов. В 87-ата минута Чочев стреля от дъгата на наказателното поле, но встрани от целта.

Така ЦСКА събра 57 точки на върха - на четири пред втория Лудогорец, а ЦСКА 1948 остава трети с 45.

ЦСКА 1948 - ЦСКА 0:1
0:1 Тобиас Хайнц 67

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 2 Джонатан Перейра, 3 Райън Бидунга, 14 Елитон Джордж, 4 Ангел Лясков, 18 Ивайло Чочев, 39 Парвиз Умарбаев, 20 Ангел Бастунов, 10 Георги Русев, 25 Евгений Сердюк, 99 Радослав Кирилов

Треньор: Тодор Янчев

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 21 Амос Юга, 2 Юрген Матей, 6 Християн Петров, 5 Брадли Де Нойер, 15 Тибо Вион, 3 Жеферсон Телес, 7 Джонатан Линдсет, 10 Маурисио Гарсес, 26 Марселино Кареасо, 9 Дюкенс Назон

Треньор: Величко Капланович

ОФИЦИАЛНО: Пирин е с нови собственици