Интер с жалба до УЕФА, връща Лукаку на Челси

Интер с жалба до УЕФА, връща Лукаку на Челси

Това съобщи изпълнителният директор на „нерадзурите“

Интер ще подаде жалба до УЕФА заради отношението към феновете на отбора, стотици от които не бяха допуснати до стадион "До Драгао" за реванша от осминафиналите в Шампионска лига срещу Порто. Това заяви изпълнителният директор на „нерадзурите“ Джузепе Марота.

Тифозите на Интер препълниха сектора за гости на стадиона, но извън пределите на съоръжението останаха още много от тях, които имаха редовни закупени билети.

"Около хиляда фенове не бяха допуснати до стадиона, макар че имаха закупени билети. Това не беше редно и ще подадем официална жалба до УЕФА, за да имаме ясна картина какво се е случило“, каза той пред Скай Спорт Италия.

„Видях кадри на семейства, които бяха заключени навън, плачещи деца, които бяха дошли тук от Италия. Футболът трябва да представлява единство и радост, така че това е горчива нотка в иначе прекрасната вечер. Срещнахме се с местните власти в деня на мача и те ни увериха, че феновете ще бъдат допуснати дори извън сектора за гости. Но това не се случи. Това бяха в по-голямата си част семейства с деца, които със сигурност не бяха тук, за да извършват насилие, а за да подкрепят своя отбор. Не мисля, че ситуацията беше толкова сериозна, че да им се забрани влизането. Ние осъзнаваме, че УЕФА не е виновна, но смятаме, че с официална жалба можем да предотвратим подобно нещо да се случи отново", допълни Марота и разкри, че нападателят Ромелу Лукаку ще се завърне в Челси през лятото след изтичане на срока за преотстъпването му на "Сан Сиро".

"Наемът е за един сезон, така че Ромелу ще се върне в Челси на 30 юни, независимо колко добре играе за нас. Този сезон стана безпрецедентен, имам предвид, че световното първенство се проведе през зимата. Лукаку не беше в най-добрата си форма на този турнир. Той все още не успява да се върне към оптималната си кондиция, в която беше през последните години", каза Марота.

Интер подписа с Лукаку под наем от Челси през юли 2022 година. През сезон 2022/23 нападателят отбеляза 5 гола и направи 1 асистенция в 18 мача за италианския тим.

Юрген Клоп с космическа заплата начело на Германия

Юрген Клоп ще печели приблизително 7 милиона евро годишно като селекционер на германския национален отбор по футбол, пише "Билд"

Ювентус ще прави нова оферта към ПСЖ за Коло Муани

От Ювентус са подготвили нова оферта за нападателя на Пари Сен Жермен Рандал Коло Муани, след като предложението им, надхвърлящо 30 млн. евро, беше отказано

Арсенал взе бивш вратар на Лийдс

„Много съм щастлив и много горд, че се присъединявам към Арсенал“

Бешикташ подписа с вратар на Байерн

Александър Нюбел ще играе в Турция

Интер договори заместника на Дъмфрис

От Интер са постигнали споразумение с Роял Юнион СЖ относно привличането на десния Анан Халаили, съобщават в Италия.

Ювентус не изключва връщане на Влахович

Но само при условията, определени от новия изпълнителен директор на клуба