Варна ДКС загуби първия 1/4 финал от Казанлък

В първи четвъртфинален сблъсък от плейофите на женската ни волейболна Демакс лига Варна ДКС отстъпи с 0-3 гейма, като гост на Казанлък.

Срещата в зала “Багира” започна добре за домакините, които взеха категорично първата част с 25-13. Сценарият се повтори и през втория гейм, когато “розите” се наложиха с 25-15.

Eдва през третия сет подмладения тим на варненки показа част от потенциала си и поведе в резултата, но в крайна сметка, Казанлък затвори мача след 25-18.

Вторият двубой между двата отбора е тази събота, от 16 часа, в зала “Младост” на морската столица. При успех на Варна ДКС – третия решителен мач между двата тима е насрочен за 21 март в Казанлък.

В останалите първи ¼ финални срещи фаворитите взеха своето, като шампионките от Марица и ЦСКА надиграха убедително с по 3-0 гейма, съответно съставите на Марица 2022 и Хектор. В най-оспорвания двубой Славия пречупи трудно Левски с 3-2 гейма.

Вторите двубои са на 18 март, а ако се стигне до трети сблъсък,то той ще е на 21 март.