Марица (Пловдив) е първият полуфиналист в плейофите на НВЛ

Шампионките надиграха категорично съгражданките си от Марица 2022

Шампионките от Марица (Пловдив) се класираха за полуфиналните плейофи в Националната волейболна лига за жени.

Във втори четвъртфинален сблъсък възпитаничките на старши треньора Борислав Крачанов надиграха категорично съгражданките си от Марица 2022 с 3:0 (25:10, 25:13, 25:13) гейма и по този начин спечелиха серията с 2:0 победи.

"Жълто-сините" бяха много по-добрият отбор на полето в спортната зала на Пловдивския университет и заслужено стигнаха до крайния успех, като в нито един от геймовете не позволиха на опонента си да достигне границата от 15 точки.

Шампионките стартираха мача силно и рано натрупаха солидна преднина, която увеличиха в хода на първия гейм, за да го спечелят с 25:10.

Във втората част Марица започна с аванс от 6:1, стигна се до 15:7, а след успешна блокада на Бояна Андреева пловдивчанки затвориха гейма с 25:13.

Третата част се разви по сходен начин и в нея възпитаничките на Борислав Крачанов отново не срещнаха съпротива, за да стигнат до крайния успех след 25:13.

Най-резултатна за победителките стана Ива Дудова с 11 точки, а с по 8 завършиха Добрина Христоскова и Виктория Коева.

За Марица 2022 Саша Китипова реализира 10 точки.

Така Марица продължава напред към полуфиналните плейофи, където очаква победителя от сблъсъка между Славия (София) и Левски (София), като след първия двубой в серията между двата тима Славия води с 1:0 победи.