ДРАМА В КОМАТЕВО: Хикс с два гола след 80-та минута (ВИДЕО)

Ето и подробностите от дербито Ботев - Локомотив

Без победител завърши дербито на Пловдив. Ботев и Локомотив завършиха 1:1 на базата в Коматево в последната среща от 24-ия кръг на първа футболна лига.

В 1-вата минута Локомотив Пловдив отправи първия удар по посока една от двете врати. Той не беше точен. Димитър Илиев пробва късмета си от сериозна дистанция, но топката излезе в аут.

Началото беше ударно, но в следващите минути нещата се успокоиха. Двата отбора играеха без излишни рискове. По една опасна атака към двете врати не доведе до удар. Защитниците се справиха без особени затруднения. Играта беше спирана и за влизане на медицинските щабове.

В 19-ата минута „канарчетата“ имаха нелоша възможност. Уме Емануел беше изведен в предни позиции. Той преодоля няколко противници и потърси Антоан Бароан. Нападателят беше изпреварен от вратаря Динко Хоркаш.

В средата на първата част „черно-белите“ отговориха с опасна атака. Тя се разви отдясно. Бабакр Дион беше потърсен с остро подаване около вратарското поле. Футболистът на гостите успя да отклони, но защитник блокира и не се наложи на Георги Аргилашки да се намесва.

В 26-ата минута Димитър Илиев видя непокрития Матеус Силва в наказателното поле. Бразилецът овладя, обърна се с лице към вратата и стреля в близкия ъгъл. Топката облиза мрежата, но от външната страна.

Половин час след началото Николай Минков отправи първия точен удар в мача, но той беше само за статистиката. Изпълнението беше много слабо, по земя, а Динко Хоркаш улови без затруднения.

Секунди по-късно домакините сбъркаха при изнасянето на топката. Джовани Маркес пресече едно подаване и стреля от дъгата на наказателното поле. Георги Аргилашки плонжира и спаси. Стражът на „жълто-черните“ изпусна отново топката, но успя да я хване.

В края на първата част Ботев изпусна два шанса. След центриране отдясно Хоркаш боксира. Дилан Мертенс върна с глава напрежението в наказателното поле. Уме Емануел и Па Конате имаха шансове да отбележат, но се разминаха с топката.

В добавеното време на първата част „канарчетата“ организираха бърза контраатака. Уме Емануел беше потърсен с хубав прехвърлящ пас. Хоркаш внимаваше, излезе и изби. Емануел го фаулира, но съдията Валентин Железов остави играта да продължи. След като Па Конате беше спрян, реферът отсъди очевидното нарушение срещу Хоркаш.

Второто полувреме започна по идентичен начин с първото – без положения пред двете врати, а по-скоро тактическо надлъгване.

В 59-ата минута Локомотив Пловдив имаше сериозни претенции за дузпа. Ситуацията беше доста спорна. Матеус Силва беше изпуснат от защитата на „канарчетата“. Той излизаше сам срещу вратаря на скорост, но беше задържан от Точукву Ннади. Валентин Железов подмина ситуацията. ВАР Също остана безмълвен. Важно е да се отбележи, че задържането започна още преди наказателното поле.

Три минути по-късно Уме Емануел нагласи топката на крака на Антоан Бароан. Той стреля. Топката прихвана коварна траектория и премина на сантиметри над напречната греда.

В 65-ата минута Тодор Павлов се включи в атака на Локомотив. Неговият удар от границата на наказателното поле беше отклонен от крака на защитник и се стигна до ъглов удар. При изпълнението на корнера Ерик Сорга стреля с глава. Много близо, но над вратата.

В 74-тата минута защитата на Ботев се справи с центриране от десния фланг. Избитата топка попадна на крака на Георги Каракашев, който опита удар от въздуха - в аут.

10 минути преди края на редовното време Ботев поведе в резултата. Антоан Бароан бе изведен зад отбраната на Локомотив. Нападателят преодоля вратаря Динко Хоркаш и прати топката във вратата за 1:0. Радостта на домакините обаче бе твърде кратка. Георги Каракашев стреля отдясно по нападатението на Локомотив и в желанието си да изчисти топката Яспър Ван Хертъм я прати в собствената си врата за 1:1

Ботев - Локомотив 1:1

1:0 Бароан (80), Яспър Ван Хертъм (автогол 83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Георги Аргилашки - 3. Па Конате, 4. Виктор Генев (.к), 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мартенс, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 21. Точукву Ннади, 24. Яспър Ван Хертъм, 31. Уме Емануел, 44. Роберто Пунчец;

Резерви: 99. Стефан Смъркалев (вр), 2. Рои Херман, 9. Мартин Секулич, 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре, 20. Антонио Калдерон, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев;

Треньор: Бруно Балтазар;

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 23. Динко Хоркаш, 5. Тодор  Павлов, 20. Милош Петрович, 4. Мартин Паскалев, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 7. Бабакар Дион, 13. Матеус Да Силва, 10. Джовани Маркес, 14. Димитър Илиев (к), 9. Ерик Сорга;

Резерви: 1. Илко Пиргов, 33. Георги Каракашев, 19. Денислав Александров, 99. Джовани Трупе, 25. Иван Михайлов, 6. Христо Иванов, 11. Ивайло Димитров, 91. Петър Андреев, 21. Аксел Велев;

Треньор: Александър Томаш;