Париж 2024 набира 45 000 доброволци

Париж 2024 набира 45 000 доброволци

Без тях провеждането на форума ще е невъзможно

Организаторите на Олимпийските игри в Париж започват кампания тази седмица за набиране на 45 000 доброволци, без които провеждането на най-големия спортен форум ще бъде практически невъзможно. 

Кандидатите ще имат възможност да се докоснат до най-големите звезди в спорта, но няма да получат заплащане за труда си.

Организаторите вече обявиха слогана, че "Игрите са отворени за всички", заради което ще опитат да вземат и поне 3000 доброволци с различни физически затруднения. Френският министър на хората с увреждания Женевиев Дарюсек нарече това решение "фантастична възможност" за включването на тези хора като равноправни членове на обществото.

Кандидатите за добролци на Олимпийските игри могат да подават своите документи от сряда, 22 март, до 3 май. За да имат шанс да бъдат одобрени, те трябва да говорят свободно английски или френски и да бъдат свободни за период от поне 10 дни по време на Олимпийските и Паралимпийските игри догодина. Кандидатите могат да кандидатстват от всяка една държава по света, но ако са извън Европа и шенгенската зона ще се нуждаят от допълнителни документи.

Габриела Стоева и Евгени Панев паднаха в Орлеан

Смесената двойки Габриела Стоева и Евгени Панев допусна поражение на турнира по бадминтон World Tour Super 300 в Орлеан (Франция) с награден фонд 250 хиляди долара.

След като Стефка напусна БОК, Весела Лечева очаква оттегляне на исковите молби срещу избора й

Весела Лечева очаква оттегляне на исковите молби срещу решенията на Общото събрание на Българския олимпийски комитет от 19 март миналата година, на което тя беше избрана за председател на организацията. 

Костадинова и Минчева се класираха за Европейските игри

Антоанета Костадинова и Мирослава Минчева се класираха за участие на Европейските игри 2027 в Истанбул, съобщава Български стрелкови съюз.

Избягалата от България Краснобаева се забърка в нов скандал

Гимнастичката Елвира Краснобаева, която беше сочена за следващото "Златно момиче" на България, но реши да избяга от страната ни, се забърка в пореден скандал.

Бяла е вторият полуфиналист за хандбалната Купа на България

Домакинът на Финалната четворка и защитаващ трофея си от миналия сезон за купата на  България по хандбал за жени Бяла се справи без особени проблеми със Сливница с 42:30 (28:12) във втория полуфинал.

Етър е на финал за женската хандбална Купа

Етър 64 победи Свиленград с 27:21 (10:11) и се класира за финала на турнира за купата на България по хандбал за жени за четвърти пореден сезон.