ЦСКА с лекция срещу Спартак Плевен и 1/2-финал за Купата (ВИДЕО)

"Армейците" надиграха съперника след страхотна игра на Темананг Чо

Отборът на ЦСКА се справи със Спартак Плевен с 82:63 (24:17, 13:14, 29:16, 16:16) в третия четвъртфинал от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже в „Арена София“ в столицата. На полуфиналите утре (22 март) от 20:15 часа „червените“ ще се изправят срещу победителя от последния четвъртфинал между Балкан и Ямбол. В първия полуфинал от 18:00 часа един срещу друг излизат Левски и Черноморец.

Баскетболистите на ЦСКА държаха инициативата и водеха през целия мач, а след първите 10 минути резултатът бе 24:17. „Червените“ дръпнаха с 12 точки след кош на Зейн Ноулс при 37:25 две минути и 20 секунди преди края на първото полувреме. Със серия от 6:0 Спартак Плевен се доближи до 37:31 на почивката.

В началото на третата четвърт разликата падна до 4 точки при 37:33 след точен изстрел на Семаджи Хейнс-Джоунс, но с тройка Алекс Симеонов бързо увеличи аванса на „червените“. Таменанг Чо се разигра за ЦСКА и допринесе за преднина от 48:37 четири минути след почивката, а малко след това след добри изяви на Симеонов разликата стигна 17 точки. Преди последните 10 минути състезателите на ЦСКА водеха с 66:47, което бе и най-голямата разлика в мача до момента. Спартак Плевен не успя да застраши водачеството на противника до края на срещата и „червените“ ликуваха с класиране на полуфиналите.

Таменанг Чо бе най-резултатен за успеха на ЦСКА и оформи „дабъл-дабъл“ от 23 точки и 12 борби, а Алекс Симеонов добави 16 точки и 6 борби.

За Спартак Плевен Семаджи Хейнс-Джоунс допринесе с 23 точки, 3 борби и 5 асистенции.