ОБЗОР: Кливланд спечели с тройка в последната секунда

Вижте всички резултати и класирания в НБА

Айзък Окоро отбеляза тройка в последната секунда и Кливланд Кавалиърс спечели със 116:114 срещу Бруклин Нетс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоациация на САЩ и Канада (НБА). Така Нетс не успяха да изпреварят Маями Хийт на шестото място в Източната конференция, а Кавс запазиха четвъртата си позиция.

Кливланд спечели за девети път в последните си 12 мача, след като направи серия от 12-2 в последните 2:13 минути срещу Бруклин. Донован Мичъл бе най-резултатен за Кавс с 31 точки, а Еван Моубли завърши с 26 и 16 борби.

Майкъл Бриджис вкара 32 точки за Нетс, които записаха антирекорд за сезона с пето поредно поражение. Бруклин изостава на половин мач от Маями на изток и е водач сред отборите, които малко преди края на редовния сезон са в позиция за участие в плей-ин турнира.

Кауай Ленърд отбеляза 32 точки и Ръсъл Уестбруук вкара още 24 за победа на Лос Анджелис Клипърс със 127:105 срещу Оклахома Сити в друг двубой от четвъртък вечер.

Боунс Хайланд записа 16 точки и седем асистенции за Лос Анджелис, който си отмъсти на Оклахома Сити за поражението със 100:101 във вторник. Клипърс взеха реванш без гарда Пол Джордж, който усука коляното на десния си крак в първия мач между двата отбора и няма да играе до края на редовния сезон.

Шай Гилджъс-Алекзандър бе най-резултатен за Тъндър с 30 точки срещу бившия си отбор. Джош Гиди отбеляза други 18, а Джейлън Уилямс завърши с 16 за Оклахома Сити, който е 11-и в Западната конференция, но при равенство в баланса с десетия Ню Орлиънс Пеликанс.

Брендън Инграм направи първи трипъл-дабъл в кариерата си и Ню Орлиънс победи Шарлът Хорнетс със 115:96. Нападателят на Пеликанс записа 30 точки, 11 борби и 10 асистенции, а Йонас Валанчунас помогна с дабъл-дабъл при 20 точки и 19 борби.

Пи Джей Уошингтън вкара 18 точки за Хорнетс, които загубиха гардовете Тери Розиър и Денис Смит заради контузии през първото полувреме. Шарлът е аут от надпреварата за плейофите през тази година с баланс 23-51.

Паоло Банкеро вкара 21 точки и Орландо Меджик победи Ню Йорк Никс със 111:106 като домакин, въпреки че загуби двуцифрена преднина в края. Коул Антъни добави 18 точки като резерва за Меджик, които съкратиха пасива си от десетия на изток Чикаго Булс до четири мача.

Куентин Граймс и Иманюел Куикли записаха по 25 точки за Никс, които загубиха за трети пореден път. За момента те са пети в конференцията със солидна преднина срещу Маями.